0
Sprawdź!

Borówka amerykańska 'Chanticleer'

  • Dostępność: 583 sztuk
  • Doniczka: 3-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 50 cm

  • 14,00 złborowka amerykanska chanticleer sadzonka cena

Termin owocowania:
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
 

 

Sprawdzona odmiana o wczesnej porze owocowania i słodko-kwaśnych owocach, wyselekcjonowana w roku 1978. Krzew o wzniesionych pędach, osiąga około 1,5 m wysokości, rośnie szybko. Liście barwy ciemnozielonej, jesienią efektownie przebarwiają się na pomarańczowo-czerwony. W maju rozwijają się białe kwiaty, które są chętnie zapylane przez owady. Owoceśredniej wielkości okrągłe i lekko spłaszczone, barwy jasno-niebieskiej, aromatyczne. Dojrzewają już w lipcu zebrane w grona na końcach pędów. Odpowiednio twarde i jędrne, więc można je przechowywać i transportować bez ryzyka uszkodzeń. Świetne do spożywania na surowo, a także do przetworów .

Borówki amerykańskie to krzewy łatwe w uprawie. Cechują się bardzo dobrą odpornością na mróz. Aby dobrze rosły i obficie owocowały, muszą być sadzone na stanowiskach słonecznych oraz glebach lekkich, próchnicznych o pH w przedziale 3,5-4,5. Zaleca się kupno dedykowanego torfu do borówek o kwaśnym odczynie lub odpowiednie zakwaszanie podłoża preparatami zawierającymi związki siarki. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Aby uzyskać cenne informacje na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji borówek, odwiedź nasz blog pod adresem:

Uprawa borówki - Poradnik

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane