Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Nawóz wapniowy dolistny CALIO Agrecol 20ml

produkt polski

  • 12,00 zł

  • Netto: 11,11 zł
  • Cena w punktach: 278
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Calio to dolistny nawóz wapniowy. Nawóz przeznaczony jest do wszystkich upraw warzyw, owoców, a także roślin ozdobnych, które wymagają dostarczenia wapnia. Nawóz bardzo dobrze się wchłania dzięki czemu szybko uzupełnia niedobory wapnia w roślinie. W ten sposób Calio zapobiega wielu chorobom fizjologicznym, m.in.: suchej zgniliźnie wierzchołkowej pomidora, pękaniu wiśni i czereśni, gorzkiej plamistości jabłek. Dolistne zastosowanie gwarantuje bardzo szybkie działanie i natychmiastowe wnikanie do miejsc gdzie roślina najbardziej wymaga uzupełnienia składników. Roślina nie musi już pobierać z podłoża składnika, który w glebie jest często mniej przyswajalny. Ponadto preparat Calio zwiększa odporność roślin na niekorzystne czynniki środowiska: suszę i choroby. Nawóz został wyprodukowany na bazie naturalnych składników pozyskanych z muszli skorupiaków. CALIO posiada świadectwo kwalifikacji do stosowania w rolnictwie ekologicznym. Nawóz jest bezpieczny w stosowaniu, a także przyjazny dla środowiska. Jest bezpieczny dla roślin, ludzi oraz zwierząt. Jego zastosowanie nie powoduje powstawania oparzeń słonecznych.

  • nawóz na bazie naturalnych składników pozyskanych z muszli skorupiaków
  • produkt o stosowaniu dolistnym, co zapewnia szybką skuteczność
  • zapobiega wystąpieniu chorób fizjologicznych
  • zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym
Instrukcja stosowania

Preparat Calio rozpuszcza się w wodzie. 20 ml preparatu wystarczy do sporządzenia 20 L roztworu. Tak przyrządzonym roztworem należy opryskać rośliny. Zabiegi należy powtarzać. Częstotliwość zabiegów jest dostoswana w zależności od uprawy, która ma być poddana zabiegowi. Więcej informacji znajduje się w etykiecie produktu.

Pojemność 20 ml

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej