Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
WYSOKA GRZĄDKA Zrębki (warstwa 1) 50l Kronen - paleta 51 worków
WYSOKA GRZĄDKA Zrębki (warstwa 1) 50l Kronen - paleta 51 workówWYSOKA GRZĄDKA Zrębki (warstwa 1) 50l Kronen - paleta 51 workówWYSOKA GRZĄDKA Zrębki (warstwa 1) 50l Kronen - paleta 51 worków

WYSOKA GRZĄDKA Zrębki (warstwa 1) 50l Kronen - paleta 51 worków

 • Dostępność: duża ilość
 • EAN: 5902921241065
 • Czas realizacji: do 3 dni roboczych
 • Dostawa za darmo
 • 1 560,00 zł

 • Netto: 1 268,29 zł


Paleta 51 szt. x 50l

Pierwsza, dolna warstwa Wysokiej Grządki to lekkie zrębki pochodzące z drzew iglastych. Pozyskiwane są z materiału lokalnego, szybko odnawialnego, ekologicznego. Uzyskana gruba frakcja tworzy stabilną strukturę zapewniając jednocześnie dobry drenaż i przewietrzenie Wysokiej Grządki. Stanowią dobrą izolację od gruntu, chronią przed przemarzaniem. Frakcja gruba.

Wysokie Grządki (podwyższone grządki) są alternatywą dla grządek ogrodowych wytyczanych na poziomie gleby. Ze względu na szereg zalet i korzyści często są spotykane w naturalnych ogrodach, a zgodnie z nowym trendem City Gardening coraz częściej służą do uprawy ziół, warzyw, sprawdzają się również w aglomeracjach miejskich i podmiejskich. Nie potrzeba zielonego terenu, żeby uprawiać swój ogród. Uprawiać można na powierzchniach betonowych, podmokłych czy glebach ubogich w składniki pokarmowe.

Przygotowanie wysokiej grządki

Jeżeli wysoka grządka ma kontakt z mineralnym gruntem to dobrze jest usunąć 20-30 cm gruntu, tym samym zyskując na głębokości. Wysokość grządki dobieramy indywidualnie i w zależności od planowanego przeznaczenia (30-100cm). W zależności od potrzeb wybrać kierunek wschód-zachód lub północ-południe. Zaleca się zabezpieczyć przed myszami, kretami i innymi gryzoniami dno siatką metalową (oczka ok. 2 cm). Przed chwastami gruntowymi można zabezpieczyć dno matą ogrodową. Jeżeli konstrukcja jest drewniana można ja również od wewnątrz zabezpieczyć folią. Ważne jest, żeby podstawa wysokiej grządki była stabilna, przepuszczalna i chroniąca przed szkodnikami. Jeżeli planowane jest automatyczne podlewanie należy je wcześniej zaplanować i zamontować.

Tak przygotowaną stabilną konstrukcję Wysokiej Grządki należy wypełnić trzema warstwami o różnej funkcji i przeznaczeniu. W niższych pojemnikach grubość warstw może być równa, w wyższych warstwa trzecia (spodnia), może zajmować 40-45% pojemności.

 • Warstwa 1 – spodnia, zrębki drzew iglastych, pełnią głównie funkcję wypełniająco-drenażową
 • Warstwa 2 – środkowa, kompost, źródło humusu i magazyn substancji odżywczych
 • Warstwa 3 – wierzchnia, uprawna, stwarza optymalne warunki do wzrostu i rozwoju roślin

Dobre rady

 • Dobrze jest rozplanować rośliny symetrycznie tak, żeby pionowo rosnące sadzić z tylu lub pośrodku, a mniejsze lub wiszące przy krawędzi. Ładnie wygląda, kiedy rośliny zwieszają się z wysokiej grządki.
 • Rośliny potrzebują miejsca do wegetacji, dlatego nie należy sadzić ich za blisko. Zaleca się jednocześnie sadzić rośliny o podobnych wymaganiach co do składników odżywczych, wody, temperatury i pH.
 • Dobrze jest poznać okresy kwitnienia różnych gatunków, tak, żeby wysoka grządka długo cieszyła oko.
 • Odpowiedni dobór roślin może chronić przed szkodnikami: np. trybuła ogrodowa chroni przed mrówkami, ślimakami, mszycami i pleśnią, seler pomiędzy sałatą chroni przed ćmą kapustną. Także szpinak sadzimy z sałatą. Bazylia pomiędzy ogórkami i cukinią hamuje rozwój pleśni.
 • Pod nisko i wolno rosnące byliny można wysypać KRONEN® Kora ogrodowa frakcja I.
 • Rośliny cebulowe uprawiane w wysokich grządkach kwitną szybciej.
 • Zabezpieczenie krawędzi konstrukcji miedzianym drutem uchroni uprawę przed ślimakami.

Uwaga! Im więcej roślin tym większe zapotrzebowanie na wodę i składniki pokarmowe.

Zasady darmowej dostawy paletowej KRONEN:

 1. Zamówienie musi być opłacone z góry (nie jest możliwa dostawa za pobraniem).
 2. Towar dostarczany jest samochodem dostawczym z windą, o masie pow. 5t - droga dojazdowa musi być utwardzona.
 3. Nie ma możliwości wjazdu samochodu o masie pow. 3,5t na teren ogródków działkowych. W takim przypadku towar zostanie rozładowany przed bramą.
 4. Większość dostaw ma miejsce do godziny 15:00. Nie ma możliwości ustalenia późniejszej godziny dostawy.
Zastosowaniepierwsza warstwa w WYSOKIEJ GRZĄDCE Kronen®
Skład produktuzrębki
Rodzaj opakowaniaworek foliowy
Odczyn pHobojętny
Ilość sztuk na palecie51 worków
Pojemność50l
MarkaKronen®
ProducentLasland Sp. z o.o.

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jakie podłoże ogrodnicze wybrać? - Poradnik

Rośliny wymagają nie tylko odpowiedniego nawożenia, ale przede wszystkim odpowiednich warunków do wzrostu. Jednym z kluczowych czynników w uprawie drzew, krzewów, warzyw czy ziół jest podłoże, w którym rosną. To struktura podłoża, jego zasobność w składniki pokarmowe i zdolność magazynowania wody wpływa na wzrost i wigor roślin. Zdecydowana większość oferowanych podłoży na rynku ogrodniczym (hobbystycznym) jest produkowana na bazie torfu...

Czytaj więcej