Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
WYSOKA GRZĄDKA Podłoże uniwersalne (warstwa 3) 50l Kronen - paleta 51 worków
WYSOKA GRZĄDKA Podłoże uniwersalne (warstwa 3) 50l Kronen - paleta 51 workówWYSOKA GRZĄDKA Podłoże uniwersalne (warstwa 3) 50l Kronen - paleta 51 workówWYSOKA GRZĄDKA Podłoże uniwersalne (warstwa 3) 50l Kronen - paleta 51 worków

WYSOKA GRZĄDKA Podłoże uniwersalne (warstwa 3) 50l Kronen - paleta 51 worków

 • Dostępność: duża ilość
 • EAN: 5902921241089
 • Czas realizacji: do 3 dni roboczych
 • Dostawa za darmo
 • 1 399,00 zł

 • Netto: 1 295,37 zł


Paleta 51 szt. x 50l

Warstwa uprawna uniwersalna jest wyprodukowana na bazie torfu wysokiego o różnym stopniu rozkładu i włókien drzewnych ECOFIBREX® . Wzbogacona startową dawką nawozu przeznaczona jest dla szerokiego spektrum roślin, z wyjątkiem kwasolubnych. Nawilżacz zapewnia przyswajanie i równomierną dystrybucję wody w podłożu. Szczególnie przydatne w okresie letnim. Startowa dawka wieloskładnikowego nawozu z mikroelementami. pH w zakresie 5.5 – 6.5 to optymalne środowisko dla rozwoju i wzrostu większości roślin (z wyjątkiem kwaśnolubnych).

Wysokie Grządki (podwyższone grządki) są alternatywą dla grządek ogrodowych wytyczanych na poziomie gleby. Ze względu na szereg zalet i korzyści często są spotykane w naturalnych ogrodach, a zgodnie z nowym trendem City Gardening coraz częściej służą do uprawy ziół, warzyw, sprawdzają się również w aglomeracjach miejskich i podmiejskich. Nie potrzeba zielonego terenu, żeby uprawiać swój ogród. Uprawiać można na powierzchniach betonowych, podmokłych czy glebach ubogich w składniki pokarmowe.

Przygotowanie wysokiej grządki

Jeżeli wysoka grządka ma kontakt z mineralnym gruntem to dobrze jest usunąć 20-30 cm gruntu, tym samym zyskując na głębokości. Wysokość grządki dobieramy indywidualnie i w zależności od planowanego przeznaczenia (30-100cm). W zależności od potrzeb wybrać kierunek wschód-zachód lub północ-południe. Zaleca się zabezpieczyć przed myszami, kretami i innymi gryzoniami dno siatką metalową (oczka ok. 2 cm). Przed chwastami gruntowymi można zabezpieczyć dno matą ogrodową. Jeżeli konstrukcja jest drewniana można ja również od wewnątrz zabezpieczyć folią. Ważne jest, żeby podstawa wysokiej grządki była stabilna, przepuszczalna i chroniąca przed szkodnikami. Jeżeli planowane jest automatyczne podlewanie należy je wcześniej zaplanować i zamontować.

Tak przygotowaną stabilną konstrukcję Wysokiej Grządki należy wypełnić trzema warstwami o różnej funkcji i przeznaczeniu. W niższych pojemnikach grubość warstw może być równa, w wyższych warstwa trzecia (spodnia), może zajmować 40-45% pojemności.

 • Warstwa 1 – spodnia, zrębki drzew iglastych, pełnią głównie funkcję wypełniająco-drenażową
 • Warstwa 2 – środkowa, kompost, źródło humusu i magazyn substancji odżywczych
 • Warstwa 3 – wierzchnia, uprawna, stwarza optymalne warunki do wzrostu i rozwoju roślin.

Dobre rady

 • Dobrze jest rozplanować rośliny symetrycznie tak, żeby pionowo rosnące sadzić z tylu lub pośrodku, a mniejsze lub wiszące przy krawędzi. Ładnie wygląda, kiedy rośliny zwieszają się z wysokiej grządki.
 • Rośliny potrzebują miejsca do wegetacji, dlatego nie należy sadzić ich za blisko. Zaleca się jednocześnie sadzić rośliny o podobnych wymaganiach co do składników odżywczych, wody, temperatury i pH.
 • Dobrze jest poznać okresy kwitnienia różnych gatunków, tak, żeby wysoka grządka długo cieszyła oko.
 • Odpowiedni dobór roślin może chronić przed szkodnikami: np. trybuła ogrodowa chroni przed mrówkami, ślimakami, mszycami i pleśnią, seler pomiędzy sałatą chroni przed ćmą kapustną. Także szpinak sadzimy z sałatą. Bazylia pomiędzy ogórkami i cukinią hamuje rozwój pleśni.
 • Pod nisko i wolno rosnące byliny można wysypać KRONEN® Kora ogrodowa frakcja I.
 • Rośliny cebulowe uprawiane w wysokich grządkach kwitną szybciej.
 • Zabezpieczenie krawędzi konstrukcji miedzianym drutem uchroni uprawę przed ślimakami.

Uwaga! Im więcej roślin tym większe zapotrzebowanie na wodę i składniki pokarmowe.

Zasady darmowej dostawy paletowej KRONEN:

 1. Zamówienie musi być opłacone z góry (nie jest możliwa dostawa za pobraniem).
 2. Towar dostarczany jest samochodem dostawczym z windą, o masie pow. 5t - droga dojazdowa musi być utwardzona.
 3. Nie ma możliwości wjazdu samochodu o masie pow. 3,5t na teren ogródków działkowych. W takim przypadku towar zostanie rozładowany przed bramą.
 4. Większość dostaw ma miejsce do godziny 15:00. Nie ma możliwości ustalenia późniejszej godziny dostawy.
Zastosowanietrzecia warstwa w WYSOKIEJ GRZĄDCE Kronen®
Skład produktutorf wysoki, nawilżacz, nawóz, kreda, Ecofibrex® włókna drzewne
Rodzaj opakowaniaworek foliowy
Odczyn pHpH 5,5 - 6,5
Ilość sztuk na palecie51 worków
Pojemność50l
MarkaKronen®
ProducentLasland Sp. z o.o.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jakie podłoże ogrodnicze wybrać? - Poradnik

Rośliny wymagają nie tylko odpowiedniego nawożenia, ale przede wszystkim odpowiednich warunków do wzrostu. Jednym z kluczowych czynników w uprawie drzew, krzewów, warzyw czy ziół jest podłoże, w którym rosną. To struktura podłoża, jego zasobność w składniki pokarmowe i zdolność magazynowania wody wpływa na wzrost i wigor roślin. Zdecydowana większość oferowanych podłoży na rynku ogrodniczym (hobbystycznym) jest produkowana na bazie torfu...

Czytaj więcej