Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Nawóz krystaliczny do tui i innych roślin iglastych Agrecol 350g

Nawóz krystaliczny do tui i innych roślin iglastych Agrecol 350g

  • 17,99 zł

  • Netto: 16,66 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Tuje – to nawóz do tuj w formie krystalicznej do rozpuszczania w wodzie. Przeznaczony do nawożenia wszystkich tui oraz innych iglaków. Nawóz krystaliczny działa interwencyjnie. Natychmiastowo uzupełnia niedobory składników pokarmowych za sprawą minerałów, które są dostępne dla roślin w łatwo przyswajalnych formach.

Tuje (żywotniki) należą do wyjątkowych roślin. Posiadają igły przekształcone w łuski liściowe okalające pęd. Rośliny te charakteryzują się również płytkim systemem korzeniowym, dlatego zachodzi potrzeba ich ciągłego podlewania, a równocześnie dostarczania składników pokarmowych. Ich korzenie, rosnąc na ograniczonej powierzchni szybko wykorzystują składniki pokarmowe w swoim otoczeniu. Nawóz do tuj zawiera dużą dawkę potasu, który wspomaga tuje w prawidłowym gospodarowaniu wodą, dzięki czemu lepiej znoszą one okresowe susze. Azot, magnez oraz mikroskładniki: żelazo, mangan i molibden pozytywnie wpływają na intensywnie zielone zabarwienie łusek liściowych. Nawóz do tui szybko uzupełnia niedobory mikro- i makroskładników pokarmowych, dzięki czemu rośliny prawidłowo się rozwijają. Dzięki nawozowi do tui rośliny są dobrze odżywione. Nie gubią przedwcześnie igieł, mocno się krzewią, wypuszczając młode przyrosty. Ponadto nawóz zapewnia optymalną regenerację i przyrost roślin intensywnie przycinanych. Nawóz do tui doskonale sprawdzi się do nawożenia żywopłotów z tuj, a także roślin w formie topiarów czy bonsai.

Obecnie na rynku występuje wiele gatunków i odmian tuj. Różnią się one wielkością, wyglądem, a także barwą łusek. Istnieją odmiany o typowej zielonej barwie, ale także w odcieniach żółci, niebieskawych, pomarańczowo nabiegłych, a także o pstrych pędach. Niezależnie od odmiany, każda potrzebuje intensywnego odżywienia, gdyż wtedy najlepiej uwidaczniają się cechy odmianowe. Karłowe odmiany tuj (żywotników) często są wykorzystywane do tworzenia kompozycji w pojemnikach i donicach. Uprawiane w ten sposób rośliny mają ograniczony dostęp do podłoża. Ten sposób uprawy powoduje, że rośliny szybko wykorzystują składniki pokarmowe z gleby. Zatem w tym przypadku stosowanie nawozu do tui jest szczególnie ważne.

 
Waga250 g
ProducentAgrecol

Napisz opinię

Produkty powiązane

Przeczytaj na blogu

Jak nawozić rośliny w ogrodzie - Poradnik

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom? Różne gatunki roślin, mają różne wymagania pokarmowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór nawozu do konkretnej rośliny. Producenci nawozów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom...

Czytaj więcej