Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Nasiona Strelicja Królewska 5 szt.

Nasiona Strelicja Królewska 5 szt.

  • 6,50 zł

  • Netto: 6,02 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 6 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Roślina inaczej zwana "Rajskim Ptakiem", wiecznie zielona, kępiasta bylina do uprawy pojemnikowej, o podłużnych ozdobnych liściach długości do 1 m. Zimą i wiosną tworzy purpurowo i pomarańczowo nabiegłe zielone pochwy kwiatowe i ciekawe kwiaty długości 10 cm, o barwie pomarańczowo-żółtej. Wysokość 80-100 cm.

Roślina wymaga stanowiska słonecznego lub o lekko rozproszonym oświetleniu, wietrzyć gdy temperatura przekracza 20 °C. W okresie wzrostu podlewać obficie i zasilać płynnym nawozem wieloskładnikowym, zimą ograniczyć podlewanie. Roślinę należy przesadzać co dwa lata. Nasiona wysiewać do żyznej, wilgotnej i dobrze przepuszczalnej ziemii w temperaturze 18-21 °C. Nasiona można wysiewać przez cały rok, najlepiej jednak wiosną. Okres kiełkowania od 2 do 6 tygodni.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.