Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Nasiona Płomień Afryki 5 szt.

Nasiona Płomień Afryki 5 szt.

  • 5,60 zł

  • Netto: 5,19 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 5 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Drzewo tworzące, w naturalnych warunkach, rozłożystą, parasolowatą koronę o wysokości do 9 m i szerokości 5-10 m. Liście ciemnozielone, długie, podwójnie pierzasto złożone. Kwitnie od wiosny do lata. Kwiaty okazałe, o średnicy około 10 cm, szkarłatnoczerwone.

Latem wystawiamy do ogrodu w słoneczne i osłonięte od wiatru miejsce. Podlewamy obficie. Zimą ograniczamy podlewanie nie dopuszczając jednak do przesuszenia. Nasiona sakryfikować przed wysiewem (uszkodzić łupinę, najlepiej poprzez lekkie nacięcie, tak aby nie uszkodzić zarodka, wzdłuż okrywy nasiennej), następnie  moczyć przez 48 h w ciepłej wodzie. Wysiewamy na głębokość 0,5 do 1 cm, do lekkiego podłoża do wysiewu. Najszybciej kiełkuje w jasnym i ciepłym pomieszczeniu w temp. 20-24 st. C. Utrzymujemy podłoże lekko wilgotne lecz nie mokre, kiełkuje najczęściej w terminie 4-10 tygodni.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.