Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Liliowiec Merlot Rouge
Liliowiec Merlot Rouge

Liliowiec Merlot Rouge

Hemerocallis ×hybrida 'Merlot Rouge'

  • Dostępność: niedostępny
  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHemerocallis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Liliowiec Merlot Rouge
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo ciekawa odmiana liliowca o pełnych kwiatach. Bylina dorasta do 60-90 cm wysokości. Kwitnienie rozpoczyna się pod koniec czerwca i trwa nieprzerwanie do sierpnia. Liliowiec 'Merlot Rouge' tworzy pełne, bordowe kwiaty, które pięknie kontrastują na tle jasnozielonych liści. Na jednej łodydze zawiązuje się kilka pąków kwiatowych, jednak każdy kwiat kwitnie tylko przez 1 dzień, następnie obumiera, a w jego miejsce rozkwita kolejny. Liliowce w naszym klimacie są mrozoodporne. Najlepiej sprawdzą się w ogrodach naturalistycznych i w otoczeniu innych krzewów. Przepięknie wyglądają posadzone w grupie. Nadają się do uprawy w donicach, skrzyniach na tarasach i balkonach. Gęstość sadzenia na 1m2: 4-5 sztuk.

Stanowisko i uprawa

Liliowce preferują gleby żyzne, próchniczne i przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Do obfitego kwitnienia wymaga stanowisk słonecznych. Liliowce to wytrzymałe byliny. Są odporne na choroby i dobrze znoszą chwilowe niedobory wody, mrozoodporne, dobrze znoszą przesadzanie. Pielęgnacja liliowców ogranicza się do wiosennego usuwania zaschniętych liści i wiosennego nawożenia. Nadaje się do uprawy w donicy.

Nazwa łacińskaHemerocallis ×hybrida 'Merlot Rouge'
Docelowa wysokość60-90 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbordowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba średnio żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia grupowe, uprawa w donicach, skrzynkach
Termin kwitnieniaczerwiec, lipiec

Napisz opinię