Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Kielichowiec wonny

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 15,99 zł  brutto

  • Netto: 14,81 zł


Wiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
3-litrowa
Wysokość:
20-30 cm
kielichowiec wonny
zdjęcie wykonane w czerwcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Oryginalny krzew o dużych walorach dekoracyjnych w czasie kwitnienia. Rośnie jako krzew o gęstym ulistnieniu, osiągając wysokość około 1,5 m. Liście duże, lekko błyszczące, przyjemnie pachnące (po roztarciu), zawierają kwas pruski. Jesienią przebarwiają się na ładny, żółty kolor, a na zimę opadają. Kwiaty bardzo dekoracyjne, kielichowate, pełne, o średnicy około 5 cm, w odcieniach czerwieni i brązu. Ich dodatkową zaletą jest bardzo przyjemny zapach (przypominający zapach jabłek). Kwitnie odbywa się w czerwcu i lipcu.

Kielichowiec powinien być sadzony na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku słonecznych (chociaż znosi tez półcień). Najlepiej, jeśli stanowisko jest zaciszne, osłonięte od wiatru. Wykazuje dużą tolerancję w stosunku do odczynu gleby. Roślina polecana do nasadzeń w zachodniej części kraju.

Nazwa łacińska: Calycanthus floridus
Pokrój: krzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość: od 1 m do 2 m
Tempo wzrostu: wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł: ciemnozielone
Barwa kwiatów: bordowe, purpurowe
Kwitnienie: czerwiec -lipiec
Mrozoodporność: -20 °C
Stanowisko: słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe: podłoże umiarkowanie wilgotne, przęciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Zimozieloność: nie
Informacje dodatkowe:
  • pachnące kwiaty
  • liście przebarwiają się jesienią

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej