Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Kielichowiec wonny

Calycanthus floridus

produkt polski

  • 13,00 zł

  • Netto: 12,04 zł

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, przybliżona data wysyłki: 2020-04-01.


Wybierz wiek sadzonki:

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Oryginalny krzew o dużych walorach dekoracyjnych w czasie kwitnienia. Rośnie jako krzew o gęstym ulistnieniu, osiągając wysokość około 1,5 m. Liście duże, lekko błyszczące, przyjemnie pachnące (po roztarciu), zawierają kwas pruski. Jesienią przebarwiają się na ładny, żółty kolor, a na zimę opadają. Kwiaty bardzo dekoracyjne, kielichowate, pełne, o średnicy około 5 cm, w odcieniach czerwieni i brązu. Ich dodatkową zaletą jest bardzo przyjemny zapach (przypominający zapach jabłek). Kwitnie odbywa się w czerwcu i lipcu.

Kielichowiec powinien być sadzony na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, na stanowisku słonecznych (chociaż znosi tez półcień). Najlepiej, jeśli stanowisko jest zaciszne, osłonięte od wiatru. Wykazuje dużą tolerancję w stosunku do odczynu gleby. Roślina polecana do nasadzeń w zachodniej części kraju.

Nazwa łacińska Calycanthus floridus
Pokrój krzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość od 1 m do 2 m
Tempo wzrostu wzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igieł ciemnozielone
Barwa kwiatów bordowe, purpurowe
Kwitnienie czerwiec -lipiec
Stanowisko słoneczne, półcieniste
Wymagania glebowe podłoże umiarkowanie wilgotne, przęciętne ogrodowe, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność -20 °C
Zimozieloność nie
Informacje dodatkowe

pachnące kwiaty, liście przebarwiają się jesienią

Napisz opinię

Produkty powiązane

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne oraz uniwersalne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory, opryskiwacze, odzież ochronna. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej

Nasiona kwiatów i warzyw

Certyfikowane nasiona warzyw, kwiatów, ziół, nasiona rośliny egzotycznych, nasiona na kiełki, mieszanki kwiatów, mieszanki roślin miododajnych, doniczki do rozsad oraz akcesoria do wysiewu.

Zobacz więcej