0
Sprawdź!
 • -17% Kolcowój pospolity JAGODY GOJI

Kolcowój pospolity JAGODY GOJI

 • Dostępność: 459 sztuk
 • Doniczka: 0,5-litrowa
 • Wiek: 2 lata
 • Wysokość: 20 cm

 • Promocja:

  9,99 zł

  Stara cena:

  12,00 zł

  Oszczędzasz:

  17%jagody goji kolcowój chiński sadzonka cena

Kolcowój pospolity, najczęściej określany jako 'Jagody Goji' to krzew wywodzący się z dalekiej Azji. Rośnie w klimacie umiarkowanym, na terytorium Chin, Mongolii, Japonii, Korei, Tajwanu, a także w tropikalnej Tajlandii. Dzięki swoim właściwościom spopularyzował się na całym świecie.

Pokrój krzewu rozłożysty, dorasta do około 1,5 m wysokości. Łodygi pokryte cierniami oraz liśćmi o długości do 2,5 cm, skupionymi na pędach po 2-5 sztuk.

Kwiaty wyrastają w węzłach łodygi pojedynczo lub po dwa na szypułkach o długości od 1 do 2 cm. Kielich dzwonkowaty o długości do 4 mm. Korona trąbkowata, jasnofioletowa o długości nieco przekraczającej 1 cm. Owoce podłużne, czerwone jagody o długości do 2 cm.

W Azji używano goji do regulacji wysokiego stężenia cukru we krwi oraz do leczenia cukrzycy.  Pomagają one także oczyścić wątrobę z toksyn. Herbatka przygotowana z jagód goji pomaga na wszelkie problemy trawienne.

Chińczycy wierzą, że ten owoc może znacząco przedłużyć życie. Wiąże się z tym legenda związana ze słynnym Li Qing Yen, który spopularyzował jagody goji oraz żeń szeń. Mówi się, że żył on 252 lat (1678-1930) i codziennie spożywał goji. 

WAŻNE : Należy  zbierać tylko te owoce, które same spadną na ziemię, bądź zrobią to po naszym potrząśnięciu krzewem. W innym przypadku nie należy ich zrywać, gdyż nie są jeszcze dostatecznie dojrzałe!  

jagody goji sadzonkiCo zawiera w sobie owoc goji?

Zdaniem wielu ekspertów żywieniowych, jagody goji to najzdrowszy z możliwych naturalny składnik pożywienia. Zawierają mnóstwo składników odżywczych, witamin i minerałów, są również kompletnym źródłem białka. Zawierają kilkanaście różnych aminokwasów, oraz 21 pierwiastków śladowych – między innymi cynk, żelazo, wapń, german (posiada działanie antyrakowe), selen, fosfor. Jest w nich 3 razy więcej żelaza niż np. w szpinaku. Goji posiadają 50 razy więcej witaminy C niż owoc pomarańczy (trzecie miejsce na świecie wśród naturalnych źródeł tej witaminy). W ich skład wchodzą, także takie witaminy jak B1, B2, B6 oraz witamina E. Jest to najbogatsze źródło karotenoidów, w tym Beta-karotenu. W goji znajdują się niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas linolowy, który jest pomocny w odchudzaniu oraz kwas omega 6. Z kolei zawarty w goji  beta-sitosterol, obniża poziom cholesterolu. Kwasy tłuszczowe i polisacharydy zawarte w jagodach mogą stymulować produkcję kolagenu i zatrzymywać wilgoć, co w rezultacie daje młodziej wyglądającą skórę.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane