Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Irga Coral Beauty NA PNIU 100cm
Irga Coral Beauty NA PNIU 100cmIrga Coral Beauty NA PNIU 100cmIrga Coral Beauty NA PNIU 100cmIrga Coral Beauty NA PNIU 100cmIrga Coral Beauty NA PNIU 100cmIrga Coral Beauty NA PNIU 100cm

Irga Coral Beauty NA PNIU 100cm

Cotoneaster ×suecicus 'Coral Beauty'

  • 86,00 zł

  • Netto: 79,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 84 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
100-110 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACotoneaster
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Irga Coral Beauty NA PNIU 100cm
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Polska odmiana, dekoracyjny i zimozielony krzew o łukowatych pędach, przewisających lub ścielących się po ziemi. Korona krzewu może osiągnąć ok. 70 cm szerokości, wysokość jest zależna od wysokości szczepienia, pędy rosną w dół aż do samej ziemi (można je przycinać na dowolnej wysokości). Liście wąskie, eliptyczne, błyszczące, barwy ciemnozielonej, ok. 1,5 cm długości, nie opadają na zimę. Kwitnie w maju, wytwarzając mnóstwo drobnych, białych kwiatów. Kwiaty są miododajne, przyciągają pszczoły, motyle i inne pożyteczne owady. Po kwitnieniu pojawiają się owoce - są drobne, kuliste i pomarańczowo-czerwone (średnica ok. 9 mm). Dojrzewają w sierpniu, obficie pokrywając pędy, utrzymują się na krzewie bardzo długo stanowiąc duży walor dekoracyjny. Są również pokarmem dla ptaków w okresie jesienno-zimowym.

Irga nie jest wymagającym krzewem, toleruje wszystkie uprawne gleby ogrodowe. Może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym. Zaleca się posadzenie rośliny na stanowisku osłoniętym od wiatru. Koronę krzewu na zimę zaleca się okryć agrowłókniną.

 

 

Nazwa łacińskaCotoneaster ×suecicus 'Coral Beauty'
Pokrójpłożący
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Owocowaniewrzesień
Owoceczerwone, kuliste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-21 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty, pojemniki
Informacje dodatkoweroślina miododajna

Napisz opinię

Produkty powiązane