Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Diamantino PBR
Hortensja bukietowa Diamantino PBRHortensja bukietowa Diamantino PBRHortensja bukietowa Diamantino PBRHortensja bukietowa Diamantino PBR

Hortensja bukietowa Diamantino PBR

Hydrangea paniculata DIAMANTINO 'Ren101' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 13 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Diamantino PBR
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowa odmiana hortensji bukietowej wyselekcjonowana we Francji, o zwartym, wyprostowanym pokroju i obfitym kwitnieniu. Pędy silne, nie uginają się pod ciężarem kwiatów. Dorasta do ok. 1,2 m wysokości oraz podobnej szerokości. Kwiaty duże (do 20 cm długości), początkowo żółto-zielone, po rozwinięciu białe, pod koniec kwitnienia delikatnie różowieją. Kwitnienie zaczyna się od połowy czerwca, a kończy jesienią. Odmiana ze względu na swoje kompaktowe wymiary polecana do ogródków przydomowych oraz do uprawy w donicy na tarasach i balkonach. Nadaje się również na niskie żywopłoty, oraz do nasadzeń grupowych z innymi hortensjami, bylinami, karłowymi iglakami oraz trawami ozdobnymi. Wielkie stożkowate kwiatostany robią duże wrażenie, dlatego warto zapewnić tej hortensji eksponowane miejsce.

Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Każdy zeszłoroczny pęd warto przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie. Podczas kwitnienia należy obficie podlewać.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich). Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu.

 
Nazwa łacińskaHydrangea paniculata DIAMANTINO 'Ren101' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość1,2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, lekko różowiejące
Kwitnienieczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe. kwiaty cięte, nasadzenia grupowe, niskie żywopłoty

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej