Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Goździk postrzępiony Angel of Virtue
Goździk postrzępiony Angel of VirtueGoździk postrzępiony Angel of VirtueGoździk postrzępiony Angel of VirtueGoździk postrzępiony Angel of Virtue

Goździk postrzępiony Angel of Virtue

Dianthus plumarius 'Angel of Virtue'

  • Dostępność: niedostępny
  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ADianthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Goździk postrzępiony Angel of Virtue
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia niska bylina o efektownych, pachnących kwiatach. Tworzy zwarte, gęste kępy, o wysokości nie przekraczającej 25 cm i szerokości 20 cm. Liście wąskie, barwy srebrzysto-niebieskiej. Kwiaty dwubarwne, jasnoróżowe z ciemniejszym środkiem, półpełne, postrzępione na brzegach, ładnie pachnące. Są osadzone na długich łodyżkach i pojawiają się w dużych ilościach w maju i czerwcu. Goździk 'Angel of Virtue' jest polecany do małych ogrodów przydomowych, na rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych. Posadzony w grupie po kilka lub kilkanaście sztuk stworzy piękną kolorową plamę. Świetnie sprawdzi się również posadzony w donicach jako ozdoba balkonu lub tarasu.

Stanowisko i uprawa

Goździk postrzępiony jest łatwą w uprawie byliną o niewielkich wymaganiach. Jest w pełni mrozoodporny, wytrzymuje mrozy nawet -34 °C. Preferuje stanowiska słoneczne oraz gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne. Rośnie dobrze na większości przeciętnych gleb ogrodowych. Nie lubi podmokłych gleb, dlatego ważne jest, aby ciężkie gleby odpowiednio zdrenować i rozluźnić. Dobrze znowi okresową suszę. Po kwitnieniu warto przyciąć wszystkie pędy.

Nazwa łacińskaDianthus plumarius 'Angel of Virtue'
Docelowa wysokość20 cm
Docelowa szerokość20 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełniebieskawe
Barwa kwiatówjasnoróżowe z ciemnym środkiem
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-32 °C (strefa 4 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia grupowe, uprawa w donicach, skrzynkach
Termin kwitnieniamaj, czerwiec

Napisz opinię