Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Gaura Graceful White
  • Gaura Graceful White
  • Gaura Graceful White
  • Gaura Graceful White
  • Gaura Graceful White

Gaura Graceful White

Gaura lindheimeri 'Grateful White'

  • Dostępność: niedostępny
  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Cena w punktach: 324
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia bylina o anyżowym pokroju, pochodząca z Teksasu i Luizjany, często spotykana na południu Europy, uprawiana w wielu miejscach na świecie jako roślina ozdobna, w Polsce słabo rozpowszechniona. Odmiana 'Graceful White' jest karłowym krzewem, dorastającym do ok. 50 cm wysokości i podobnej szerokości. Tworzy kępy o rozluźnionym, dosyć egzotycznym pokroju. Pędy sztywne, nie pokładające się, pokryte drobnymi zielonymi listkami. Kwiaty kłosowate, w pąku jasnoróżowe, po rozwinięciu białe, miododajne. Kwitnie długo i obficie od czerwca aż do jesieni. Odmiana polecana do ogrodów w stylu śródziemnomorskim, do ogrodów skalnych, na rabaty oraz do uprawy w donicy na balkonach i tarasach. Świetnie wygląda w towarzystwie szałwi, perowskii, rudbekii, liliowców, róż rabatowych i traw ozdobnych. Jej pędy malowniczo falują na wietrze.

Stanowisko i uprawa

Gaura Lindheimera wymaga stanowiska ciepłego i słonecznego. Preferuje gleby żyzne, próchniczne i przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Nie lubi gleb ciężkich, podmokłych i zimnych. Palowy system korzeniowy pomaga jej dobrze znosić okresowe susze, jednak z tego samego względu starsze rośliny nie lubią być przesadzane w inne miejsce. Nie jest w pełni mrozoodporna, w zimniejszych rejonach kraju wymaga okrycia na zimę, lub może być uprawiana jako roślina jenoroczna. Można ją również uprawiać w donicy chowanej na czas zimy do nieogrzewanego pomieszczenia.

Nazwa łacińskaGaura lindheimeri 'Grateful White'
Docelowa wysokość50 cm
Docelowa szerokość50 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiałe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba średnio żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-15 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia grupowe, uprawa w donicach, skrzynkach
Termin kwitnieniaczerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień

Napisz opinię