Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sezon zimowy 2018/2019

Drodzy Klienci,

Dzień 3 grudnia jest ostatnim dniem wysyłki roślin w tym sezonie. Wszystkie zamówienia na rośliny zamówione po 3 grudnia będą realizowane wiosną 2019 roku.  Dokładna data wznowienia wysyłki roślin (marzec 2019) będzie zależna od wiosennych warunków pogodowych.

Pozostałe produkty z naszego sklepu są wysyłane na bieżąco.

Borówka brusznica Red Pearl

http://www.flower-garden.pl/szkolka-roslin-koblanscy produkt polski

  • 9,50 zł  brutto

  • Netto: 8,80 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt, który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania ilości sadzonek w naszej szkółce. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki:
2 lata
Doniczka:
0,5-litrowa
Wysokość:
10 cm
borowka brusznica
zdjęcie wykonane w marcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Termin owocowania:
Sierpień
Wrzesień
Październik
 
 

Niska, zwarta, zimozielona krzewinka dorastająca do ok. 0,3 - 0,4 m wysokości. Liście koloru ciemnozielonego, skórzaste, z wierzchu błyszczące. Małe, białe kwiaty, zebrane w luźne grona. Kształtem przypominają dzbanuszki. Kwitnie 2 razy w roku: w maju i w sierpniu. 

Charakteryzuje się dużymi, czerwonymi owocami  (kuliste jagody), w smaku lekko gorzkawe. Dojrzewają dwa razy: pierwsze zbiory odbywają się w sierpniu, a drugie w październiku. Jagody zawierają wiele witamin.

Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne i kwaśne (pH 3,5-4,5). Odmiana w pełni mrozoodporna. Polecana do ogrodów jako roślina ozdobna i użytkowa.

Właściwości lecznicze borówki brusznicy:

  • na choroby układu moczowego: liście borówki brusznicy w ziołolecznictwie stosuje się w schorzeniach układu moczowego (m.in. w zapaleniu pęcherza moczowego i nerek, czy kamicy moczowej).  Zawarta w liściach substancja – arbutyna – działa silnie odkażająco na drogi moczowe ograniczając stan zapalny.
  • na biegunkę: garbniki zawarte w liściach borówki hamują biegunkę, a także działają bakteriobójczo na florę bakteryjną żołądka i jelit, unieczynniając toksyny bakteryjne.
  • może zapobiec wrzodom i rakowi żołądka: estońscy naukowcy z University of Tartu przekonują, że ekstrakty wodne z liści borówki brusznicy działają bakteriobójczo na Helicobacter pylori, która ma ścisły związek z występowaniem ok. 80% wrzodów żołądka i dwunastnicy. H. pylori może również prowadzić do nowotworu żołądka.
  • na problemy przewodu pokarmowego: owoce borówki brusznicy charakteryzuje zdolność regulacji pracy przewodu pokarmowego. Właśnie dlatego jest ona polecana głównie przy problemach żołądkowych. Jednak ze wstępnych badań naukowych wynika, że mogą mieć one znacznie szersze zastosowanie.
borówka brusznica sadzonki

Oprócz właściwości leczniczych borówka brusznica znalazła zastosowanie również w kosmetyce. Arbutyna  zawarta w liściach borówki, ma zastosowanie w dermokosmetykach jako środek rozjaśniający przebarwienia skóry (rozjaśnia zmiany pigmentacyjne skóry).

Borówkę brusznicę wykorzystuje się do produkcji dżemów, konfitur i innych przetworów. Na ich bazie można przygotować również lecznicze nalewki czy napary. 
 

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra
Captcha

Terminy owocowania borówki

miesiąc: lipiec sierpień wrzesień
tydzień: 1 2 3 4 1 2 3 4 1 2 3 4
early blue
 
chanticleer
 
duke
 
spartan
 
patriot
 
bonus
 
toro
 
chandler
 
herbert
 
bluecrop
 
bluejay
 
bonifacy
 
bluegold
 
brigitta
 
sierra
 
nelson
 
goldtraube
 
darrow
 
elliot
 

Szukasz innej odmiany?

borówka wysoka
borówka brusznica
jagoda kamczacka
żurawina wielkoowocowa

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Przeczytaj na blogu

Uprawa borówki amerykańskiej - Poradnik

Obecnie bardzo popularna borówka amerykańska jest stosunkowo łatwą rośliną w uprawie, jeśli tylko znamy jej podstawowe wymagania. Często zastanawiamy się, dlaczego nasze krzewy nie owocują, bądź też brązowieją w porze wegetacji. Łatwo wtedy wystawić krzywdzącą opinię sprzedawcy, od którego zakupiliśmy sadzonki. W tym artykule omówimy podstawowe zasady, którymi warto się kierować podczas wyboru, sadzenia oraz pielęgnacji borówek.

Czytaj więcej

Mogą Ci się przydać

Krzewy ozdobne i owocowe

Sadzonki krzewów ozdobnych, owocowych, sadzonki borówki, krzewy na żywopłot, hortensje bukietowe, berberysy, tuje na szpalery, jałowce płożące to tylko część asortymentu.

Zobacz więcej

Nawozy wieloskładnikowe

Nawozy mineralne w formie posypowej lub płynnej do każdego rodzaju roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. Nawozy BIO organiczne na bazie obornika kurzego i bydlęcego.

Zobacz więcej

Podłoża do roślin

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze, czyli tzw. ziemia ogrodowa to ważny element uprawy roślin. Odpowiednie podłoże zapewnia optymalne warunki do rozwoju roślin. W ofercie podłoża zarówno podłoża specjalistyczne jak i uniwersalne.

Zobacz więcej

Trawnik z nasion

Mieszanki najlepszych gatunków traw ozdobnych, charakteryzujące się niezwykłymi walorami estetycznymi. Sprawdź nasze nowości: trawnik regeneracyjny, GREEN SPRINTER, trawnik KWIATOWY i wiele innych.

Zobacz więcej

Podlewanie ogrodu

Na sucho nic nie urośnie! Sprawdź szeroką ofertę narzędzi do nawadniania ogrodu. Węże, zraszacze, armatura wodna, zestawy do podlewania, konewki w różnych wariantach kolorystycznych.

Zobacz więcej

Agrowłókniny, agrotkaniny

Wytrzymałe i przepuszczalne tkaniny, mające wiele zastosowań w ogrodzie. Mogą służyć zarówno do ściółkowania, jak i do ochrony krzewów oraz upraw warzywnych przed śniegiem, mrozem, słońcem.

Zobacz więcej

Donice ozdobne

Doniczki ozdobne do wykorzystania w domu, ogrodzie, tarasach i balkonach. Wykonane z tworzyw sztucznych i naturalnych, dostępne w wielu różnych rozmiarach i stylach.

Zobacz więcej

Narzędzia i sprzęt do ogrodu

Szpadle, łopaty, grabki, widły, kosze na liście, rękawice ochronne, taczki, konewki, wiaderka, siekiery, sekatory. Poznaj ofertę wysokiej jakości narzędzi do ogrodu.

Zobacz więcej