0
Sprawdź!

Borówka amerykańska 'Patriot'

  • Dostępność: 400 sztuk
  • Doniczka: 2-litrowa
  • Wiek: 3 lata
  • Wysokość: 40 cm

  • 12,00 złWiek sadzonki:
3 lata
Doniczka:
2-litrowa
Wysokość:
40 cm
borowka amerykanska patriot
zdjęcie wykonane w lipcu

Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

ukorzenione sadzonki

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

 
Termin owocowania:
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
 

 

Odmiana ‘Patriot’ to jedna z najlepszych odmian o wczesnej porze owocowania i dużych owocach. Krzewy o pędach wzniesionych, osiągają wysokość około 1,5 m, są wytrzymałe na mróz oraz choroby i plonują obficie. Owoce lekko spłaszczone, jasnoniebieskie, bardzo aromatyczne, dojrzewają pod koniec lipca. Kwitnie bardzo obficie, dlatego też czasami wymagane jest usuwanie nadmiaru zawiązków owoców, aby uzyskać większe rozmiary. Sprawdzi się zarówno w uprawie amatorskiej, jak i na plantacjach.

Borówki amerykańskie to krzewy łatwe w uprawie. Cechują się bardzo dobrą odpornością na mróz. Aby dobrze rosły i obficie owocowały, muszą być sadzone na stanowiskach słonecznych oraz glebach lekkich, próchnicznych o pH w przedziale 3,5-4,5. Zaleca się kupno dedykowanego torfu do borówek o kwaśnym odczynie lub odpowiednie zakwaszanie podłoża preparatami zawierającymi związki siarki. Cięcie powinno być wykonywane jedynie co kilka lat w celu odmłodzenia rośliny poprzez usuwanie pędów starych, robiąc miejsce młodym, silniej owocującym.

Aby uzyskać więcej cennych informacji na temat wymagań, sposobu sadzenia oraz pielęgnacji borówek, odwiedź nasz blog klikając poniższy odnośnik:

Uprawa borówki - Poradnik

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Produkty powiązane