Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk kłujący Glauca Globosa NA PNIU 50cm
Świerk kłujący Glauca Globosa NA PNIU 50cmŚwierk kłujący Glauca Globosa NA PNIU 50cmŚwierk kłujący Glauca Globosa NA PNIU 50cm

Świerk kłujący Glauca Globosa NA PNIU 50cm

Picea pungens 'Glauca Globosa'

  • 76,00 zł

  • Netto: 70,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 76 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
7-litrowy
Wysokość
50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk kłujący Glauca Globosa NA PNIU 50cm
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Popularna, karłowa odmiana świerka kłującego o pokroju płaskokulistym. Rośnie powoli, po wielu latach osiągając około 1 m średnicy korony. Pędy gęste, krótkie i sztywne. Igły intensywnie srebrnoniebieskie, grube, około 1 - 1,5 cm długości, promieniście pokrywające pędy. Młode przyrosty są pięknej, błękitnej barwy, później ciemnieją. Polecany jest do ogrodów przydomowych. Dobrze prezentuje się na tle innych roślin. Nadaje się na wrzosowiska i skalniaki. Można go uprawiać w pojemnikach. Odmiana szczepiona, bardzo dekoracyjna, polecana do nasadzeń na tle ciemnozielonych krzewów.

Stanowisko i uprawa

Dobrze rośnie na każdej glebie. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest odporny na niskie temperatury i okresowe susze. Nie ma szczególnych wymagań dotyczących pielęgnacji. 

Nazwa łacińskaPicea pungens 'Glauca Globosa'
Pokrójpłaskokulisty, szerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 2 m do 3 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-31 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, pojemniki, w grupach

Napisz opinię

Produkty powiązane