Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Świerk kłujący Iseli Fastigiate
Świerk kłujący Iseli FastigiateŚwierk kłujący Iseli FastigiateŚwierk kłujący Iseli Fastigiate

Świerk kłujący Iseli Fastigiate

Picea pungens 'Iseli Fastigiate'

  • 75,00 zł

  • Netto: 69,44 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 75 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APicea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Świerk kłujący Iseli Fastigiate
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ciekawa odmiana świerka o strzelistym, kolumnowym pokroju. Odmiana Iseli Fastigiate została wyselekcjonowana w amerykańskiej szkółce Iseli w stanie Oregon. Roślina rośnie dość szybko osiągając w wieku 10 lat wysokość ok. 3-4 m oraz 1 m szerokości. Silne i grube pędy wyrastają pionowo do góry. Igły przez cały sezon utrzymują szaroniebieską barwę. Nie tworzy szyszek. Świerk Iseli Fastigiate najefektowniej wygląda w maju, gdy roślinę zdobią nowe jasnoniebieskie przyrosty kontrastujące z szaroniebieskimi starszymi igłami.

Krzew ma niewielkie wymagania glebowe - rośnie na większości żyznych, lekko kwaśnych gleb ogrodowych. Poradzi sobie również na glebach bardziej piaszczystych i mniej żyznych. Wymaga stanowisk słonecznych. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Świerk kłujący to jeden z najbardziej odpornych na suszę świerków uprawianych w naszym klimacie. Jest całkowicie mrozoodporny, przetrwa każdą surową zimę.

Nazwa łacińskaPicea pungens 'Iseli Fastigiate'
Pokrójkolumnowy
Docelowa wysokośćpowyżej 5 m
Tempo wzrostuszybko rosnąca
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, gleba próchniczna, przeciętna ogrodowa, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-34 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, nasadzenia grupowe, rabaty, pojedynczo w eksponowanym miejscu

Napisz opinię

Produkty powiązane