Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Powojnik Clematis Lemon Dream ®
  • Powojnik Clematis Lemon Dream ®
  • Powojnik Clematis Lemon Dream ®
  • Powojnik Clematis Lemon Dream ®
  • Powojnik Clematis Lemon Dream ®
  • Powojnik Clematis Lemon Dream ®

Powojnik Clematis Lemon Dream ®

  • 28,00 zł

  • Netto: 25,93 zł
  • Cena w punktach: 700
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Polska odmiana powojnika z grupy Atragene, o zawsze pełnych, jasnocytrynowych kwiatach. Pnącze rosnące umiarkowanie szybko, osiąga 2-3 m wysokości. Liście zielone, o ząbkowanych brzegach. Kwiaty duże, osadzone na fioletowych szypułkach, początkowo zielonkawe, później jasnocytrynowe, bielejące, o kształcie przewisającym dzwonkowatym. Pachnące - urzekają przyjemnym, grejpfrutowym zapachem. Najbardziej obficie kwitnie w maju, drugie kwitnienie, trochę słabsze odbywa się latem. Mało wymagająca i całkowicie mrozoodporna odmiana.

Powojniki to jedne z najpiękniejszych pnączy na świecie. Potrafią zachwycić swoją urodą, nie wymagając wcale specjalnej pielęgnacji. Ich ogonki liściowe owijają się wokół podpór i chropowatych powierzchni, dzięki czemu roślina wspina się do góry. Mają wszechstronne zastosowanie – można je uprawiać zarówno w ogrodzie, jak i w pojemnikach na tarasach i balkonach.

Rosną dobrze na przeciętnej glebie, przepuszczalnej i żyznej o obojętnym odczynie ph. Preferują stanowisko półcieniste. Należy sadzić je w odległości około 30 cm od powierzchni, na które mają się wspinać. Cechują się dobrą odpornością na mróz w naszym klimacie. Wiosną zaleca się wykonać delikatne cięcie lub jedynie usunięcie uszkodzonych i uschniętych pędów. Dolne partie rośliny mają tendencję do podsychania latem, dlatego warto ich dolną część zamaskować innymi, niższymi krzewami.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Najciekawsze odmiany powojników!

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty

Zobacz