Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Lawenda wąskolistna Dwarf Blue
  • Lawenda wąskolistna Dwarf Blue
  • Lawenda wąskolistna Dwarf Blue
  • Lawenda wąskolistna Dwarf Blue
  • Lawenda wąskolistna Dwarf Blue
  • Lawenda wąskolistna Dwarf Blue

Lawenda wąskolistna Dwarf Blue

Lavandula angustifolia 'Dwarf Blue'

  • 12,50 zł

  • Netto: 11,57 zł
  • Cena w punktach: 300
  • Zaloguj się, aby otrzymać 11 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Niski krzew o zwartym, regularnym pokroju i pięknym, intensywnym zapachu, obficie kwitnący w lipcu i sierpniu. Dorasta do około 50 cm wysokości. Liście w kolorze srebrzystozielonym, kwiaty niebieskofioletowe, kształtem podobne do kłosa.

Lawenda preferuje suche, przepuszczalne gleby oraz stanowisko słoneczne. Dobrze rośnie na glebach piaszczystych, a nawet piaszczysto-gliniastych. Odczyn pH podłoża powinien być obojętny lub zasadowy (jeśli mamy zbyć kwaśną ziemię, można podwyższyć jej pH stosując wapno). Jest stosunkowo odporna na mróz. Zaleca się wykonywać wiosenne cięcie, podcinając wszystkie niezdrewniałe gąłązki, aby roślinę odświeżyć i pobudzić do rozkrzewiania. 

Lawenda jest popularnym dodatkiem zapachowym do perfum, mydeł, i kosmetyków, a także surowcem do produkcji miodów lawendowych. Znajduje zastosowanie również w kuchni jako przyprawa (np. jako składnik ziół prowansalskich). Ususzone liście można trzymać w płóciennym woreczku pod poduszką, aby lepiej się spało. Jeśli marzy nam się przyjemny zapach unoszący się dookoła domu, warto posadzić sadzonki lawendy pod oknem bądź w donicy na tarasie. Krzew jest miodododajny i posiada właściwości lecznicze.

Nazwa łacińskaLavandula angustifolia 'Dwarf Blue'
Pokrójzwarty krzaczasty
Docelowa wysokośćod 0,3 do 0,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełsrebrzystozielone
Barwa kwiatówniebieskie, fioletowe
Kwitnienielipiec, sierpień
Wymagania glebowepodłoże suche, piaszczyste, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane