Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Żurawka Cinabar Silver PBR
Żurawka Cinabar Silver PBRŻurawka Cinabar Silver PBRŻurawka Cinabar Silver PBR

Żurawka Cinabar Silver PBR

Heuchera 'Cinabar Silver' PBR

  • 22,00 zł

  • Netto: 20,37 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHeuchera
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Żurawka Cinabar Silver PBR
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia bylina ozdobna o efektownych liściach. Dorasta do 30 cm wysokości. Żurawka Cinabar Silver charakteryzuje się srebrzystym kolorem liście z grubym, wyraźnym i pięknie wyeksponowanym unerwieniem. Liście sercowate, srebrzyste od góry, bordowe od spodu. Od maja do sierpnia pojawiają się nieliczne, różowe kwiatostany na wysokich szypułkach. Roślina łatwa w uprawie, odporna na mróz (strefa 4-9 wg. klasyfikacji USDA). Preferuje stanowiska półcieniste. Najlepiej wygląda sadzona w większych skupiskach na rabatach, skalniakach, obwódkach, wśród innych bylin. Nadaje się również do uprawy w donicy.

Żurawki to rośliny łatwe w uprawie, wymagają gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych, o pH neutralnym. Tolerują zarówno pełne słońce, jak i stanowiska mocno zacienione. Podczas mroźnych i bezśnieżnych zim zaleca się przykrycie agrowłókniną, korą, słomą, lub gałęziami drzew iglastych.

Skrót PBR (ang. Plant Breeders’ Rights) przy nazwie odmiany oznacza, że jest to odmiana licencjonowana, chroniona wspólnotowym wyłącznym prawem we wszystkich państwach UE.

Nazwa łacińskaHeuchera 'Cinabar Silver' PBR
Docelowa wysokość30 cm
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełsrebrzyste
Barwa kwiatówróżowe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, pH 5,5 - 6,5
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, do miejsc zacienionych pod drzewami i krzewami, rabaty, w grupach, kompozycje naturalistyczne, w pojemniku
Termin kwitnieniamaj, czerwiec, lipiec, sierpień

Napisz opinię

Produkty powiązane