Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Pysznogłówka Bee-You® Bee Merry
Pysznogłówka Bee-You® Bee MerryPysznogłówka Bee-You® Bee Merry

Pysznogłówka Bee-You® Bee Merry

Monarda hybrida Bee-You® 'Bee Merry'

  • 15,99 zł

  • Netto: 14,81 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
1-litrowy
Wysokość
20-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMonarda
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Pysznogłówka Bee-You® Bee Merry
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Seria Bee-You® to grupa odmian wyróżniająca się szybkim wzrostem roślin, zwartym, kompaktowym pokrojem i obfitym kwitnieniem.

Pysznogłówka 'Bee Merry' to piękna, kompaktowych rozmiarów bylina, która urzeka nietypowymi i zachwycającymi, różowymi kwiatami. Bylina dorasta do ok. 50-60 cm wysokości i 40 cm szerokości tworząc zwarte kępy. Liście zielone, lancetowate, wydzielają przyjemny, aromatyczny zapach. Kwitnie bardzo obficie od lipca do sierpnia. Monarda ma ciekawy kwiatostan. Z dużego, ciemnego, brunatnego środka wyrastają intensywnie różowe, postrzępione płatki. W momencie pełnego rozkwitu wygląda zjawiskowo. Pysznogłówka jest rośliną miododajną. Inna nazwa pod jaką można spotkać pysznogłówkę to melisa amerykańska. Potocznie nazywana jest również bergamotką.

Nadaje się do donic, na tarasy i balkony. Polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych na rabatach, grządkach kwiatowych, w grupach po kilka sztuk, w towarzystwie traw ozdobnych i innych bylin. Można ją wykorzystać na kwiat cięty. Pysznogłówki najlepiej prezentują się posadzone w grupie po kilka sztuk. Gęstość sadzenia na 1 m2: 4-5 sztuk.

Stanowisko i uprawa

Pysznogłówka jest byliną łatwą w uprawie, dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Wymaga podłoży żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych. Jest całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie i rzadko choruje. Aby wydłużyć okres kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiatostany. Po kwitnieniu bylinę należy przyciąć nisko przy ziemi. Bylinę można łatwo rozmnożyć poprzez podział karpy na wiosnę.

Nazwa łacińskaMonarda hybrida Bee-You® 'Bee Merry'
Docelowa wysokość50-60 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówintensywnie różowe
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba średnio żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia grupowe, uprawa w donicach, skrzynkach
Termin kwitnienialipiec, sierpień

Napisz opinię

Produkty powiązane