Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Pigwowiec pośredni Jet Trail
Pigwowiec pośredni Jet TrailPigwowiec pośredni Jet TrailPigwowiec pośredni Jet TrailPigwowiec pośredni Jet Trail

Pigwowiec pośredni Jet Trail

Chaenomeles ×superba 'Jet Trail'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
10-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AChaenomeles
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Pigwowiec pośredni Jet Trail
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Niski krzew o rozłożystych, bezcierniowych pędach. Dorasta do 1 m wysokości, ma zielone, błyszczące liście. Efektowną ozdobą są jego duże, białe kwiaty, pojawiające się obficie w kwietniu i maju, zebrane po kilka sztuk. Owoce pojawiają się na pędach najpierw zielone, z czasem przybierają żółtą barwę, bardzo twarde i aromatyczne – idealne na nalewki, przetwory, do herbat (mogą zastąpić cytrynę ze względu na swoją kwasowość). Zawierają dużo witamin oraz błonnika. Dobrze wygląda na skalniakach, zarówno sadzony w grupach, jak i pojedynczo.

Pigwowiec jest ciekawą ozdobą każdego ogrodu i sadu, nawet bez kwiatów lub owoców. Dobrze znosi okresową suszę i nie ma dużych wymagań glebowych. Preferuje gleby wilgotne, żyzne i przepuszczalne, o odczynie kwaśnym do obojętnego oraz stanowisko słoneczne, osłonięte.

Pigwa czy pigwowiec?

Osobom mało wtajemniczonym może się wydawać, że pigwa i pigwowiec to to samo, ale to nieprawda. Pomimo tego, że obie rośliny wydają podobne owoce i należą do tej samej rodziny różowatych (Rosaceae), są to 2 zupełnie odmienne gatunki. Jakie są zatem podstawowe różnice między nimi? Mówiąc krótko i treściwie: pigwa to drzewo, a pigwowiec to krzew. Owoce pigwy są duże (o średnicy 6 i więcej cm), a owoce pigwowca małe (2-4 cm), za to bardziej aromatyczne. Pigwowiec jest również bardziej odporny na mrozy. Owoce obu roślin spożywane na surowo są cierpkie w smaku i twarde, świetnie natomiast nadają się do wszelkiego rodzaju przetworów. 

Przepis na owoce w cukrze – idealne do herbaty jako zamiennik cytryny

Składniki:

  • owoce pigwowca (bez nasion)
  • cukier biały

Owoce pigwowca zalać wrzątkiem i odstawić na kilka minut. Następnie odlać wodę, pokroić w ósemki i usunąć pestki. Do słoików nakładać warstwami: cukier, owoce pigwowca itp. Góra powinna być zasypana cukrem. Przygotowane słoiczki delikatnie zakręcić i pozostawić w temperaturze pokojowej. Po kilku godzinach (lub na drugi dzień) całość wymieszać (cukier powinien się w całości rozpuścić – na dnie może jednak pozostać niewielka jego warstwa). Przygotowane słoiki przechowywać w lodówce. 

przetwory z pigwy
Nazwa łacińskaChaenomeles ×superba 'Jet Trail'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość1 m
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniekwiecień, maj
Owocowaniewrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody orientalne, ogrody skalne, pojemniki, w grupach, rabaty, owoce na przetwory
Informacje dodatkoweroślina miododajna, jadalne owoce

Napisz opinię

Produkty powiązane