Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Nowy Pigwowiec pośredni Crimson and Gold
  • Pigwowiec pośredni Crimson and Gold
  • Pigwowiec pośredni Crimson and Gold
  • Pigwowiec pośredni Crimson and Gold

Pigwowiec pośredni Crimson and Gold

Chaenomeles ×superba 'Crimson and Gold'

  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Cena w punktach: 525
  • Zaloguj się, aby otrzymać 19 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Pigwowiec 'Crimson and Gold' to jedna z najwcześniej kwitnących odmian pigwowca pośredniego. Szkarłatno-czerwone, pojedyncze kwiaty pojawiają się już na początku kwietnia i w połączeniu ze złocistymi pręcikami pięknie kontrastują na tle ciemnozielonych liści. Pigwowiec 'Crimson and Gold' rośnie powoli i dorasta do 1,2m wysokości.

Owoce pojawiają się na pędach najpierw zielone, z czasem przybierają żółtą barwę, bardzo twarde i aromatyczne – idealne na nalewki, przetwory, do herbat (mogą zastąpić cytrynę ze względu na swoją kwasowość). Zawierają dużo witamin oraz błonnika.

Pigwowiec jest ciekawą ozdobą każdego ogrodu i sadu, nawet bez kwiatów lub owoców. Dobrze znosi okresową suszę i nie ma dużych wymagań glebowych. Preferuje gleby wilgotne, żyzne i przepuszczalne, o odczynie kwaśnym do obojętnego oraz stanowisko słoneczne, osłonięte.

Dobrze wygląda na skalniakach, zarówno sadzony w grupach, jak i pojedynczo.

Przepis na owoce w cukrze – idealne do herbaty jako zamiennik cytryny

Składniki (proporcje owoców do cukru 1:1):

  • owoce pigwowca (bez nasion)
  • cukier biały

Owoce pigwowca zalać wrzątkiem i odstawić na kilka minut. Następnie odlać wodę, pokroić w ósemki i usunąć pestki. Do słoików nakładać warstwami: cukier, owoce pigwowca itp. Góra powinna być zasypana cukrem. Przygotowane słoiczki delikatnie zakręcić i pozostawić w temperaturze pokojowej. Po kilku godzinach (lub na drugi dzień) całość wymieszać (cukier powinien się w całości rozpuścić – na dnie może jednak pozostać niewielka jego warstwa). Przygotowane słoiki przechowywać w lodówce. 

Nazwa łacińskaChaenomeles ×superba 'Crimson and Gold'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokośćod 0,5 m do 1 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnieniekwiecień - maj
Owocowaniewrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, ogrody orientalne, ogrody skalne, pojemniki, w grupach, rabaty
Informacje dodatkoweroślina miododajna, jadalne owoce

Napisz opinię

Produkty powiązane