Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Liliowiec Matrousjka
Liliowiec MatrousjkaLiliowiec MatrousjkaLiliowiec Matrousjka

Liliowiec Matrousjka

Hemerocallis ×hybrida 'Matrousjka'

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
20-40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHemerocallis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Liliowiec Matrousjka
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana liliowca o pięknych, pachnących kwiatach. Bylina dorasta do 60 cm wysokości. Kwitnie bardzo obficie w lipcu-sierpniu. Kwiaty różowe, z podłużnym, kremowym paskiem pośrodku. Kwiaty z charakterystyczną falbanką na brzegach płatków. Gardziel kielicha jest zielono-żółta. Liliowce w naszym klimacie są mrozoodporne. Najlepiej sprawdzą się w ogrodach naturalistycznych i w otoczeniu innych krzewów. Przepięknie wyglądają posadzone w grupie. Nadają się do uprawy w donicach, skrzyniach na tarasach i balkonach. Gęstość sadzenia na 1m2: 4-5 sztuk.

Stanowisko i uprawa

Liliowce preferują gleby żyzne, próchniczne i przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Do obfitego kwitnienia wymaga stanowisk słonecznych. Liliowce to wytrzymałe byliny. Są odporne na choroby i dobrze znoszą chwilowe niedobory wody, mrozoodporne, dobrze znoszą przesadzanie. Pielęgnacja liliowców ogranicza się do wiosennego usuwania zaschniętych liści i wiosennego nawożenia. Nadaje się do uprawy w donicy.

Nazwa łacińskaHemerocallis ×hybrida 'Matrousjka'
Docelowa wysokość50-60 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówciemno różowe
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba średnio żyzna, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-24 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia grupowe, uprawa w donicach, skrzynkach
Termin kwitnienialipiec, sierpień

Napisz opinię

Produkty powiązane