Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Krzewuszka All Summer Red ®
Krzewuszka All Summer Red ®Krzewuszka All Summer Red ®Krzewuszka All Summer Red ®

Krzewuszka All Summer Red ®

Weigela ALL SUMMER RED 'Slinco1' PBR

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AWeigela
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Krzewuszka All Summer Red ®
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Piękna, kompaktowa odmiana krzewuszki o intensywnie czerwonych kwiatach. Weigela 'All Summer Red' dorasta do ok. 80 cm wysokości. Kwiaty pojawiają się już w połowie maja i utrzymują się na roślinie dość długo, bo do połowy lata. Kwitnie bardzo intensywnie. Powtarza kwitnienie jesienią, jednak nie jest już ono tak obfite jak wiosną.

Krzewuszka idealnie sprawdzi się na małych rabatach, w towarzystwie innych roślin. Polecana jest do ogrodów przydomowych, do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie prezentuje się również w donicach lub pojemnikach przy domu lub na tarasie. Jest to nowa odmiana, jeszcze rzadko spotykana w polskich ogrodach.

Stanowisko i uprawa

Preferuje gleby żyzne i umiarkowanie wilgotne, stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od silnego wiatru. Krzewuszka jest wytrzymała na mróz, ale młode rośliny w chłodniejszych rejonach kraju należy okrywać na zimę. Po przekwitnięciu pędy można delikatnie przyciąć. Bardziej radykalne cięcie można wykonywać wiosną po ustąpieniu przymrozków.

Nazwa łacińskaWeigela ALL SUMMER RED 'Slinco1' PBR
Pokrójkrzaczasty
Docelowa wysokość1 m
Tempo wzrostuwolne (roślina karłowa)
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny do zasadowego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody w stylu orientalnym, rabaty, nasadzenia grupowe, uprawa w donicy
Termin kwitnieniaczerwiec, lipiec, sierpień

Napisz opinię

Produkty powiązane