Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Goździk postrzępiony Angel of Hope
  • Goździk postrzępiony Angel of Hope
  • Goździk postrzępiony Angel of Hope
  • Goździk postrzępiony Angel of Hope
  • Goździk postrzępiony Angel of Hope
  • Goździk postrzępiony Angel of Hope

Goździk postrzępiony Angel of Hope

Dianthus plumarius 'Angel of Hope'

  • 12,99 zł

  • Netto: 12,03 zł
  • Cena w punktach: 324
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Wieloletnia niska bylina o efektownych, pachnących kwiatach. Tworzy zwarte, gęste kępy, o wysokości nie przekraczającej 25 cm i szerokości 20 cm. Liście wąskie, barwy srebrzysto-niebieskiej. Kwiaty różowe z ciemniejszym środkiem, półpełne, postrzępione na brzegach, ładnie pachnące. Są osadzone na długich łodyżkach i pojawiają się w dużych ilościach w maju i czerwcu. Goździk 'Angel of Hope' jest polecany do małych ogrodów przydomowych, na rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych. Posadzony w grupie po kilka lub kilkanaście sztuk stworzy piękną kolorową plamę. Świetnie sprawdzi się również posadzony w donicach jako ozdoba balkonu lub tarasu.

Stanowisko i uprawa

Goździk postrzępiony jest łatwą w uprawie byliną o niewielkich wymaganiach. Jest w pełni mrozoodporny, wytrzymuje mrozy nawet -34 °C. Preferuje stanowiska słoneczne oraz gleby przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne. Rośnie dobrze na większości przeciętnych gleb ogrodowych. Nie lubi podmokłych gleb, dlatego ważne jest, aby ciężkie gleby odpowiednio zdrenować i rozluźnić. Dobrze znowi okresową suszę. Po kwitnieniu warto przyciąć wszystkie pędy.

Nazwa łacińskaDianthus plumarius 'Angel of Hope'
Docelowa wysokość20 cm
Docelowa szerokość20 cm
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełniebieskawe
Barwa kwiatówodcienie różu
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna
Mrozoodporność-32 °C (strefa 4 USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, skalniaki, nasadzenia grupowe, uprawa w donicach, skrzynkach
Termin kwitnieniamaj, czerwiec

Napisz opinię

Produkty powiązane