Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Dereń biały Elegantissima
Dereń biały ElegantissimaDereń biały ElegantissimaDereń biały ElegantissimaDereń biały Elegantissima

Dereń biały Elegantissima

Cornus alba 'Elegantissima'

  • Dostępność: niedostępny
  • 60,00 zł

  • Netto: 55,56 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 60 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
10-litrowy
Wysokość
80-100 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ACornus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Dereń biały Elegantissima
wygląd sadzonek we wrześniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Efektowna odmiana z dwubarwnymi, biało-zielonymi liśćmi i czerwonymi pędami, które po opadnięciu liści jesienią i wczesną wiosną wyglądają bardzo efektownie. Dorasta do 3 metrów wysokości, ale można ją przycinać i formować (z tego powodu sprawdza się dobrze jako żywopłot). Regularne cięcie pobudza krzew do wypuszczania nowych pędów i zagęszczania się rośliny. Odmiana ‘Elegantissima’ to bardzo ciekawy akcent kolorystyczny w naszym ogrodzie, zarówno latem, gdy barwne liście zdobią krzew, jak i zimą, gdy jaskrawoczerwone pędy pięknie kontrastują na tle śniegu i innych roślin. 

Derenie są odporne na mróz i okresową suszę, tolerancyjne względem podłoża. Preferują stanowisko słoneczne lub półcieniste i lekko kwaśny odczyn gleby. Zaleca się przycinanie wiosną.

Nazwa łacińskaCornus alba 'Elegantissima'
Pokrójkrzaczasty, rozłożysty
Docelowa wysokość3 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełbiało-zielone
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania gleboweroślina tolerancyjna
Mrozoodporność-40 °C
Zimozielonośćnie
Informacje dodatkoweefektowne czerwone pędy zimą

Napisz opinię