Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Nasiona Dracena smocza 5 szt.

Nasiona Dracena smocza 5 szt.

  • 5,40 zł

  • Netto: 5,00 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 5 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dracena smocza (drzewo smocze, smokowiec) należy do roślin endemicznych Madery i Wysp Kanaryjskich. W naturalnych warunkach dorasta do 20 m wysokości tworząc ogromną, parasolowatą koronę. Rolina w naturze bardzo rzadka, o niewielkim zasięgu. Najstarsza, 500-letnia Dracena draco rośnie na Teneryfie, gdzie otaczana jest szczególną czcią miejscowej ludności i turystów. W mieszkaniu także możliwa jest hodowla niezwykłej rośliny, która zachwyca urodą i korzystnymi dla zdrowia właściwościami.

Dracena smocza w mieszkaniu wytwarza zwykle jeden cienki pień, na szczycie którego pojawia się wachlarz soczyście zielonych, ostrych liści. Szczególnie atrakcyjny efekt uzyskamy, komponując ze sobą różne gatunki dracen. Obecność tych tropikalnych roślin ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Draceny filtrują powietrze, eliminując szkodliwe i toksyczne substancje.

Rośnie powoli. W naturalnych warunkach po 10 latach osiąga ok. 1m wysokości. Draceny lubią wysoką temperaturę do 18-21 °C, nie lubią zimnych przeciągów. Najlepszym podłożem będzie ziemia gliniasta lub torfowa. Przyjemnie, słodko pachnące kwiaty o zielonkawokremowym kolorze, pojawiają się po wielu latach. Roślina łatwa w uprawie.

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.