Hortensja bukietowa Little Lime PBR
| Typ pojemnika: | 3-litrowy (C3) |
| Wiek rośliny: | 3 lata |
| Wymiary rośliny: | 30-50 cm |
| Wygląd oferowanej sadzonki | |
Opis produktu
Nowa odmiana hortensji bukietowej, powstała na bazie odmiany ‘Limelight’, o pięknych, przebarwiających się kwiatostanach. Rośnie jako niski krzew, osiągają około 1 m wysokości i 1,5 m szerokości. Pędy sztywne, wyprostowane, czerwone. Liście ciemnozielone, lekko owłosione, jesienią przybierają żółto-czerwoną barwę.
Hortensja bukietowa odmiany Little Lime ma duże, wyłącznie płonne kwiaty, zebrane w ogromne, wiechowate kwiatostany (o długości około 20 cm) koloru seledynowego, stopniowo przechodzą w kolor kremowo biały, pod koniec lata różowieją. Kwitnienie zaczyna się w lipcu, a kończy we wrześniu. Nawet suche kwiaty mogą zdobić krzew przez cały rok. Można je również zerwać i wykorzystywać do bukietów.
Ze względu na swoje kompaktowe wymiary świetnie nadaje się do małych ogródków przydomowych, na rabaty, do pojemników, a także jako roślina okrywowa.
Hortensja bukietowa kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Aby zakwitła, każdy zeszłoroczny pęd należy przyciąć (o 1/3 bądź ½ długości, wedle uznania) wczesną wiosną. Przycinanie pobudza roślinę do wzrostu i rozkrzewiania, a także sprzyja tworzeniu większych kwiatów i gwarantuje obfite kwitnienie.
Hortensja bukietowa odmiana Little Lime to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz (w naszym klimacie praktycznie nie przemarza, może być sadzony na terenie całego kraju), odporny na zanieczyszczenia powietrza (świetnie radzi sobie w warunkach miejskich), zdrowy i żywotny. Nie jest wybredny względem podłoża, zadowala się nawet przeciętną glebą, nie choruje i nie jest atakowany przez szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć równiez w półcieniu.
Charakterystyka
| Pokrój | krzaczasty rozłożysty |
| Docelowa wysokość | od 0,5 do 1 m |
| Tempo wzrostu | wzrost typowy dla gatunku |
| Kolor liści/igieł | ciemnozielone |
| Barwa kwiatów | kremowe, białe, różowe |
| Kwitnienie | lipiec, sierpień, wrzesień |
| Stanowisko | słoneczne, półcieniste |
| Wymagania glebowe | gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny |
| Mrozoodporność | -26 °C |
| Zimozieloność | nie |
| Zastosowanie | ogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach |
Opinie
Masz ten produkt?
Podziel się swoją opinią. Twoja opinia nie tylko pomaga nam doskonalić nasze usługi, ale także pomaga innym klientom w dokonaniu mądrego wyboru.
Opinie klientów
Bogumił Gacparski
27/07/2022 Opinia potwierdzona zakupem
Z przyjemnością dodaję plusa i polecam wszystkim. Piękna sztuka, dobrze przygotowana wysyłka , wszystko ok.
Jolanta Trzcielińska
19/07/2022 Opinia potwierdzona zakupem
Wszystko ok
Bogumił Gacparski
11/07/2022 Opinia potwierdzona zakupem
z przyjemnością dodaję plusa i polecam wszystkim. Bardzo solidnie i bezpiecznie przygotowana wysyłka byliny. Hortensja piękna, zdrowa pełna "blasku" i koloru. Życzę wszelkiego dobra i powodzenia w prowadzeniu szkółki i sprzedaży. Bogdan
Emilia Runo-Sasinowska
08/06/2022 Opinia potwierdzona zakupem
Wszystkie sadzonki bardzo ładne :) mam nadzieję, że się przyjmą:)
Joanna Hadas
26/04/2022 Opinia potwierdzona zakupem
hortensja red bardzo dobra sadzonka natomiast lime bardzo mizerna nie jestem pewna czy z nich bedzie













