+2
Hortensja ogrodowa Hot Red
| Typ pojemnika: | 2-litrowy (C2) |
| Wiek rośliny: | 3 lata |
| Wymiary rośliny: | 20-30 cm |
| Wygląd oferowanej sadzonki | |
Opis produktu
Piękna, intensywnie czerwona odmiana hortensji ogrodowej, która nie tylko zachwyca barwą ale i rozmiarem kwiatostanów – osiągają one bowiem prawie 30 cm. Kwitnie od czerwca do sierpnia, osiąga 1 m wysokości. W ogrodzie ciekawie się komponuje z białymi i niebieskimi odcieniami roślin. Idealnie pasuje do małych ogrodów oraz do sadzenia w pojemnikach (dzięki czemu można sobie ozdobić balkon lub taras).
Na odcień kwiatów hortensji ogrodowych duży wpływ ma odczyn podłoża. Jeśli gleba jest kwaśna, kwiaty będą miały bardziej niebieskawy kolor. Jeśli mniej kwaśna, kwiaty będą jasnoniebieskie, fioletowe, aż do różowego. Zbyt wysoka zasadowość gleby może być przyczyną wystąpienia chlorozy na liściach. Odpowiednie wartości pH dla odmian niebieskich hortensji to 4,5 – 5, a dla odmian różowych i czerwonych 6,5.
Stanowisko i uprawa
Hortensja ogrodowa preferuje stanowiska półcieniste, na których obficiej kwitnie. Najlepiej rośnie na glebach lekko kwaśnych, żyznych i wilgotnych. W czasie długich okresów suszy należy ją systematycznie podlewać. Pąki kwiatowe zawiązują się pod koniec lata, dlatego ważne jest, aby nie przycinać krzewów jesienią i wiosną, ponieważ wówczas nie zakwitną. Cięcie możemy wykonać po kwitnieniu, usuwając martwe i cienkie pędy oraz stare kwiatostany. Roślinę warto zabezpieczyć na zimę agrowłókniną bądź kopczykiem z liści, kory lub ziemi. Rośliny trzymane w donicy można schować na zimę do nieogrzewanego pomieszczenia.
Charakterystyka
| Pokrój | kulisty |
| Docelowa wysokość | 1 m |
| Docelowa szerokość | 0,8 m |
| Tempo wzrostu | wzrost typowy dla gatunku |
| Kolor liści/igieł | ciemnozielony |
| Barwa kwiatów | czerwone, różowe |
| Kwitnienie | czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień |
| Stanowisko | półcieniste |
| Wymagania glebowe | gleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny |
| Mrozoodporność | -23 °C |
| Zimozieloność | nie |
| Zastosowanie | ogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, pojemniki, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter (pojedynczo) |
Opinie
Masz ten produkt?
Podziel się swoją opinią. Twoja opinia nie tylko pomaga nam doskonalić nasze usługi, ale także pomaga innym klientom w dokonaniu mądrego wyboru.
Opinie klientów
Wioleta
27/08/2025
zakupiona sadzonka bardzo marna, zdecydowanie odbiega od tego co na zdjęciu.
Alina Tympalska
28/08/2024 Opinia potwierdzona zakupem
4
Elżbieta Gabryelewicz
20/08/2024 Opinia potwierdzona zakupem
***
Aleksandra Nowińska
11/06/2024 Opinia potwierdzona zakupem
Roślina super zabezpieczona, zdrowa,
Stanisław Król
17/04/2024 Opinia potwierdzona zakupem
Przysłano mi Piękne sadzonki. Wszystko odbyło się Uczciwie i profesjonalnie. Polecam kontakty z tą Firmą!













