Zamówienia telefoniczne oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł

Porady ogrodnicze

Jakie podłoże do roślin wybrać?

Autor: Bartosz Opublikowany: 21.03.2018 Przeczytany: 131 Komentarze 1
Jakie podłoże do roślin wybrać?

Rośliny wymagają nie tylko odpowiedniego nawożenia, ale przede wszystkim odpowiednich warunków do wzrostu. Jednym z kluczowych czynników w uprawie drzew, krzewów, warzyw czy ziół jest podłoże, w którym rosną. To struktura podłoża, jego zasobność w składniki pokarmowe i zdolność magazynowania wody wpływa na wzrost i wigor roślin.

Czytaj więcej

O co chodzi z tymi kiełkami?

Autor: Bartosz Opublikowany: 20.02.2018 Przeczytany: 23 Komentarze 0
O co chodzi z tymi kiełkami?

W ostatnim czasie coraz modniejszym produktem w naszych kuchniach są kiełki. Popularność zawdzięczają zapewne swoim właściwościom zdrowotnym. W tym artykule podpowiadamy jak uprawiać kiełki. Kiełki to po prostu rośliny we wczesnej fazie rozwoju. Zazwyczaj uzyskuje się je z nasion warzyw, zbóż lub ziół. Nasiona podczas kiełkowania wytwarzają duże ilości łatwo przyswajalnych składników odżywczych m.in.: białka, tłuszcze i witaminy. Zawartość tych składników w kiełkach jest znacznie większa niż w porównywalnej masie w pełni wykształconych części jadalnych roślin. W dodatku można je uprawiać i jeść przez cały rok.

Czytaj więcej

Nawożenie roślin w ogrodzie

Autor: Bartosz Opublikowany: 09.01.2018 Przeczytany: 170 Komentarze 1
Nawożenie roślin w ogrodzie

Aby nasze rośliny pięknie rosły i były prawdziwą ozdobą naszego ogrodu konieczne jest ich odpowiednie dokarmianie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów nawozowych, ale który z nich wybrać aby zapewnić odpowiednią ilość makro- i mikroelementów naszym roślinom?

Czytaj więcej

5 kroków dla początkujących

Autor: Tomasz Opublikowany: 19.09.2016 Przeczytany: 2584 Komentarze 0
5 kroków dla początkujących

Jeśli wcześniej nie mieliśmy żadnego doświadczenia z sadzeniem i uprawą roślin, to zakładając swój wymarzony ogród na pewno napotkamy na wiele trudności. Z myślą o takich początkujących ogrodnikach przygotowaliśmy mini-poradnik, który w pięciu prostych krokach wyjaśni podstawowe zasady, według których powinniśmy realizować nasz plan stworzenia zielonego zakątka. Dzięki naszej pomocy szybko zostaniesz bohaterem we własnym ogrodzie :)

Czytaj więcej

Jak pielęgnować hortensje?

Autor: Tomasz Opublikowany: 14.08.2016 Przeczytany: 7838 Komentarze 0
Jak pielęgnować hortensje?

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca (hydrangea petiolaris) oraz hortensja szorstkolistna syn.kosmata (hydrangea aspera). Najbardziej rozpowszechnione są liczne odmiany hortensji bukietowej i ogrodowej, lecz oba te rodzaje hortensji znacznie różnią się od siebie pod wieloma względami.

Czytaj więcej

Wyświetlono: 1 do 5 z 6 (2 stron)