Perowskia Blue Spire
| Typ pojemnika: | 0,5-litrowy (P9) |
| Wiek rośliny: | 2 lata |
| Wymiary rośliny: | 10-15 cm |
| Wygląd oferowanej sadzonki | |
|
Dostępność:
|
duża ilość |
|
Czas realizacji:
|
do 4 dni roboczych |
Potrzebujesz większe ilości?
Opis produktu
Nieduży krzew o niebieskich kwiatach i srebrzystozielonych pędach, Wyglądem przypomina lawendę, kwitnie tuż po niej, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się kolorami i zapachem. Podobnie jak lawenda pachnie bardzo intensywnie, lecz zapachem przypomina bardziej szałwię. Roślina miododajna!
Dorasta do około 1,2 m wysokości i nie rozkłada się mocno na boki. Kwiaty fioletowo-niebieskie, pojawiają się na początku lata i utrzymują się na krzewie aż do późnej jesieni. Pokryte meszkiem liście pachną po roztarciu. Perowskia będzie ciekawie wyglądać posadzona w większej ilości, tworząc kolorowe rabaty. Można też sadzić ją wzdłuż alejek. Nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych i przy zbiornikach wodnych.
Preferuje przepuszczalne, obojętne lub zasadowe gleby oraz słoneczne stanowiska. Im wyższe pH, tym liście lepiej wybarwione. Wymaga mocnego przycięcia wiosną.
Charakterystyka
| Pokrój | krzaczasty wyprostowany |
| Docelowa wysokość | od 1 do 2 m |
| Tempo wzrostu | wzrost typowy dla gatunku |
| Kolor liści/igieł | szare, niebieskawe, srebrzyste |
| Barwa kwiatów | niebieskie |
| Kwitnienie | lipiec, sierpień, wrzesień |
| Stanowisko | słoneczne |
| Wymagania glebowe | podłoże umiarkowanie wilgotne, piaszczyste/przeciętne ogrodowe, odczyn zasadowy |
| Mrozoodporność | -23 °C |
| Zimozieloność | nie |
| Informacje dodatkowe | RHS Award of Garden Merit 1993, Plant of the Year award in 1995 by Perennial Plant Association's |
Opinie
Masz ten produkt?
Podziel się swoją opinią. Twoja opinia nie tylko pomaga nam doskonalić nasze usługi, ale także pomaga innym klientom w dokonaniu mądrego wyboru.
Opinie klientów
Izabela Krok
14/03/2024 Opinia potwierdzona zakupem
Witam, jestem bardzo zadowolona z waszej firmy, szybko, sprawnie.
Agnieszka Bukała
13/03/2024 Opinia potwierdzona zakupem
Wszystko zgodne z opisem
Maria Halama
11/10/2023 Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo ładna i duża sadzonka
Monika Micek
31/05/2021 Opinia potwierdzona zakupem
Zamówione perowskie dotarły szybko, całe i zdrowe. Polecam. Monika
Maria Piątkowska
03/05/2021 Opinia potwierdzona zakupem
Wszystkie roślinki już posadzone. Nie jest to mój pierwszy zakup w państwa gospodarstwie. Kiedyś mieliście jeszcze drzewka owocowe - z nich zbieram już owoce. Kilka lat później kupione borówki amerykańskie i żurawina też pięknie owocują. Co do obecnego zakupu będę mogła go ocenić najwcześniej za kilka miesięcy. Myślę jednak, że tak samo jak poprzednie rośliny dobrze się przyjmą i zdrowo będą rosły. Sadzonki są zdrowe i wyglądają dokładnie tak jak w ofercie.













