Ostrokrzew Aurea Marginata na pniu 140cm
| Typ pojemnika: | 7,5-litrowy (C7,5) |
| Wiek rośliny: | 6 lat |
| Wymiary rośliny: | 130-150 cm |
| Wygląd oferowanej sadzonki | |
|
Dostępność:
|
1 sztuk |
|
Czas realizacji:
|
do 5 dni roboczych |
Potrzebujesz większe ilości?
Opis produktu
Zimozielony duży krzew lub niewielkie drzewo o dekoracyjnych liściach. W polskich warunkach klimatycznych dorasta maksymalnie do 6 metrów wysokości i 3 m szerokości u podstawy. Liście o kolczastych brzegach, skórzaste, ciemnozielone z szerokim, kremowo-żółtym brzegiem, stanowią ozdobę krzewu przez cały rok. Brzegi liści mają bardziej żółtą barwę na stanowisku słonecznym, na stanowisku zacienionym barwa będzie bardziej biała. Dodatkową ozdobą są czerwone owoce, efektownie kontrastujące na tle pstrych liści. Roślina dwupienna, różne osobniki mogą mieć płeć zarówno żeńską, jak i męską. Z tego względu w celu zwiększenia szans na zawiązanie owoców zaleca się je sadzić w grupie co najmniej kilku sztuk. Kolorowe owoce pojawiają się wyłącznie na krzewach żeńskich.
Odmiana 'Aurea Marginata' może być wykorzystywana do tworzenia oryginalnych, formowanych żywopłotów, lub do barwnych zestawień z innymi roślinami. Regularnie przycinany zachowuje postać gęsto rozgałęzionego krzewu. Gdy nie jest przycinany, z czasem przekształci się w formę drzewka, z głównym pędem przewodnim i odchodzącymi od niego pędami bocznymi. Zalecana gęstość sadzenia na żywopłot to 100 cm. Ciekawie wygląda również jako soliter – zwłaszcza zimą. Świetnie sprawdza się jako ozdoba stroików świątecznych.
Preferuje gleby umiarkowanie wilgotne, dobrze zdrenowane, o odczynie zbliżonym do obojętnego. Nie znosi zastoisk wodnych. Ostrokrzew jest jedną z niewielu roślin, które dobrze radzą sobie na każdym stanowisku - zarówno mocno nasłonecznionym, jak i mocno zacienionym. Dobrze znosi suszę. Mrozoodporność -17 °C (strefa 7A), zaleca się sadzenie w miejscach osłoniętych od silnego wiatru. Dobrze znosi cięcie, które można wykonać wiosną po ustąpieniu przymrozków.
Charakterystyka
| Pokrój | krzewiasty, owalny |
| Docelowa wysokość | 2-3 m |
| Tempo wzrostu | wzrost typowy dla gatunku |
| Kolor liści/igieł | pstre, ciemnozielone z kremowo-żółtym brzegiem |
| Barwa kwiatów | białe |
| Owocowanie | od września do lutego |
| Owoce | czerwone jagody (pokarm dla ptaków), niejadalne dla ludzi |
| Wymagania glebowe | gleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przepuszczalna, odczyn obojętny (pH 6,5-7,2) |
| Mrozoodporność | -17 °C |
| Zimozieloność | tak |
| Zastosowanie | ogrody przydomowe, soliter, na stanowiska zacienione |
| Informacje dodatkowe | roślina dwupienna |
Opinie
Masz ten produkt?
Ten produkt nie ma jeszcze żadnych opinii. Dodaj pierwszą opinię i pomóż innym klientom w dokonaniu mądrego wyboru.












