Jałowiec łuskowaty Blue Star na pniu 80cm
| Typ pojemnika: | 5-litrowy (C5) |
| Wiek rośliny: | 4 lata |
| Wymiary rośliny: | 70-90 cm |
| Wygląd oferowanej sadzonki | |
|
Dostępność:
|
30 sztuk |
|
Czas realizacji:
|
do 5 dni roboczych |
Potrzebujesz większe ilości?
Opis produktu
Efektowna, niebieska odmiana jałowca o płaskokulistym, zwartym pokroju. W wieku 10 lat korona osiąga 30 cm wysokości i 50 cm szerokości. Piękne srebrzystoniebieskie igły ciekawie komponują się z jaskrawą żółcią lub ostrą czerwienią innych krzewów. Krzew idealny do posadzenia w małych ogródkach, przy zbiornikach wodnych oraz na rabaty i skalniaki.
Jałowiec ma niskie wymagania glebowe. Rośnie praktycznie na każdej ogrodowej glebie. Jest odporny na mróz i rzadko choruje. Preferuje stanowisko słoneczne, może rosnąć również w półcieniu.
Charakterystyka
| Pokrój | nieregularny, płaskokulisty, kulisty |
| Docelowa wysokość | 100-150 cm |
| Tempo wzrostu | roślina wolnorosnąca |
| Kolor liści/igieł | szare, niebieskawe, srebrzyste |
| Stanowisko | słoneczne |
| Wymagania glebowe | gleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna |
| Mrozoodporność | -28 °C |
| Zimozieloność | tak |
| Zastosowanie | ogrody przydomowe, zieleń publiczna, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, rabaty, pojemniki, w grupach |
Opinie
Masz ten produkt?
Ten produkt nie ma jeszcze żadnych opinii. Dodaj pierwszą opinię i pomóż innym klientom w dokonaniu mądrego wyboru.











