More photos
+1
Jałowiec łuskowaty Blue Star na pniu 80cm
Juniperus squamata 'Blue Star'
| Container type: | 5-litrowy (C5) |
| Plant age: | 4 years |
| Plant dimensions: | 70-90 cm |
| Appearance of the offered seedling | |
130.00 zł
Log in to receive 130 reward points for purchasing this product
|
Availability:
|
30 pcs |
|
Processing time:
|
up to 5 working days |
Need larger quantities?
Specification
| Habit | nieregularny, płaskokulisty, kulisty |
| Target height | 100-150 cm |
| Growth rate | roślina wolnorosnąca |
| Color of leaves/needles | szare, niebieskawe, srebrzyste |
| Position | słoneczne |
| Soil requirements | gleba przeciętna ogrodowa/piaszczysta, sucha/umiarkowanie wilgotna, roślina tolerancyjna |
| Frost hardiness | -28 °C |
| Evergreen plant | tak |
| Use | ogrody przydomowe, zieleń publiczna, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, ogrody orientalne, rabaty, pojemniki, w grupach |
Reviews
Do you have this product?
This product has no reviews yet. Add the first review and help other customers make a wise choice.











