Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®
Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®

Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®

Hydrangea paniculata Living Pink & Rose 'LC NO14' PBR

  • Dostępność: niedostępny
  • 17,99 zł

  • Netto: 16,66 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 17 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHydrangea
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Hortensja bukietowa Living Pink & Rose ®
wygląd sadzonek w październiku
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Nowość!

Hortensja bukietowa 'Pink & Rose' to nowa odmiana należąca do nagradzanej, holenderskiej kolekcji Living ® - rodziny hortensji bukietowych wyróżniających się długim kwitnieniem, mocnymi pędami i długą żywotnością. Tworzy średniej wielkości krzew o sztywnych, wyprostowanych pędach, dorastający do 130 cm wysokości i 120 cm szerokości. Liście ciemnozielone, jajowate, szorstko owłosione. Główną ozdobą są duże, wiechowate kwiatostany na szczytach pędów, złożone wyłączne z płonnych kwiatów. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa do końca września. Kwiatostany w początkowej fazie kwitnienia są białe, później różowieją zaczynając od nasady i kończąc na wierzchołku. W końcowej fazie kwitnienia różowy kolor nabiera intensywności i ciemnieje. Po kwitnieniu przekwitnięte kwiatostany utrzymują się na krzewie i dalej stanowią ozdobę w okresie jesiennym i zimowym.

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo lub w grupach, w towarzystwie innych kwitnących krzewów oraz traw. Będzie się świetnie komponować z innymi hortensjami o podobnym wzroście - ciekawym dopełnieniem mogą odmiany takie jak jak np. 'Hercules', 'Skyfall' lub 'Magical Mont Blanc'. Przekwitnięte kwiatostany można ścinać i wykorzystywać do suchych bukietów. Jeśli chcemy osiągnąć spektakularny efekt "morza kwiatów", zaleca się sadzenie w zagęszczeniu 2 sztuki na m2.

Stanowisko i uprawa

Hortensja bukietowa to jedna z tych roślin, które są łatwe w uprawie i nie wymagają częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Hortensja Living 'Pink & Rose' kwitnie na jednorocznych pędach, przez co nie jest narażona na uszkodzenia pąków kwiatowych podczas wiosennych przymrozków. Dzięki temu kwitnie niezawodnie każdego roku. Wczesną wiosną każdy zeszłoroczny pęd warto przyciąć, aby poprawić pokrój rośliny i pobudzić pędy do lepszego krzewienia.

Hortensja bukietowa to krzew o bardzo dużej wytrzymałości na mróz i nie wymaga okrywania na zimę (wytrzymuje mrozy -30 °C może być sadzony na terenie całego kraju). Świetnie radzi sobie w warunkach miejskich, o większym zanieczyszczeniu powietrza. Jest rzadko atakowany przez choroby lub szkodniki. Preferuje stanowisko słoneczne, ale może rosnąć również w półcieniu. Toleruje większość przeciętnych gleb ogrodowych, najlepiej rośnie na podłożu żyznym, przepuszczalnym, wilgotnym i lekko kwaśnym.

hortensja pink rose sadzonki

Nazwa łacińskaHydrangea paniculata Living Pink & Rose 'LC NO14' PBR
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokość140 cm
Docelowa szerokość130 cm
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe, różowe
Kwitnienielipiec, sierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-30 °C (strefa 5A wg. USDA)
Gęstość sadzenia2 szt/m2
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, rabaty, ogrody orientalne, kwiaty cięte, suche bukiety, w grupach, soliter, uprawa w donicy

Napisz opinię

Przeczytaj na blogu

Jak pielęgnować hortensje - Poradnik

Hortensje to grupa roślin obejmująca ponad 20 gatunków, jednak tylko kilka z nich nadaje się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Należą do nich: hortensja bukietowa syn. wiechowata (hydrangea paniculata), hortensja dębolistna (hydrangea quercifolia), hortensja krzewiasta syn. drzewiasta (hydrangea arborescens), hortensja ogrodowa syn. wielkolistna (hydrangea macrophylla), hortensja piłkowana (hydrangea serrata), hortensja pnąca...

Czytaj więcej