Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Modrzew japoński Pendula zwisający na pniu 170cm
Modrzew japoński Pendula zwisający na pniu 170cmModrzew japoński Pendula zwisający na pniu 170cmModrzew japoński Pendula zwisający na pniu 170cmModrzew japoński Pendula zwisający na pniu 170cm

Modrzew japoński Pendula zwisający na pniu 170cm

Larix kaempferi 'Pendula'

  • 160,00 zł

  • Netto: 148,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 160 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
10-litrowy
Wysokość
160-170 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ALarix
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Modrzew japoński Pendula zwisający na pniu 170cm
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wolno rosnące drzewo o zwisających pędach. Pędy szeroko rozpostarte, jasnobrązowe, pokryte gęsto miękkimi w dotyku, zielonymi igiełkami. Igły pojawiają się wczesną wiosną, młode mają żywozieloną barwę, później ciemnozielone, jesienią zmieniają barwę na żółtą, a na zimę opadają. Pączki obficie pokryte żywicą. Tworzy gęstą, nieregularną koronę, nie wytwarza pędu przewodniego.

Preferuje stanowisko mocno nasłonecznione, najlepiej rośnie na glebie umiarkowanie wilgotnej i bogatej w składniki pokarmowe. Polecany do sadzenia pojedynczo w eksponowanym miejscu. Odporny na zanieczyszczenia powietrza. Starsze rośliny są odporne na mróz, wytrzymują spadki temperatury do -32 °C, młode sadzonki należy zabezpieczać przed przymrozkami.

Nazwa łacińskaLarix kaempferi 'Pendula'
Pokrójprzewisający
Docelowa wysokość170 cm
Docelowa szerokość1 m
Tempo wzrosturoślina wolno rosnąca
Kolor liści/igiełjasnozielone, jesienią żółte
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowegleba próchniczna, umiarkowanie wilgotna, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-32 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowaniesoliter w eksponowanych miejscach
Informacje dodatkoweładne jesienne wybarwienie

Napisz opinię

Produkty powiązane