Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Azalia wielkokwiatowa Toucan
Azalia wielkokwiatowa ToucanAzalia wielkokwiatowa ToucanAzalia wielkokwiatowa ToucanAzalia wielkokwiatowa ToucanAzalia wielkokwiatowa Toucan

Azalia wielkokwiatowa Toucan

Rhododendron 'Toucan'

  • Dostępność: niedostępny
  • 30,00 zł

  • Netto: 27,78 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 30 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
3-litrowy
Wysokość
30-50 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ARhododendron
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Azalia wielkokwiatowa Toucan
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew o sztywnych pędach i regularnym, krzaczastym pokroju. Rośnie silnie, osiągając w wieku 10 lat około 2 m wysokości i podobną szerokość. Liście duże, ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto, na zimę opadają. Kwiaty duże (o średnicy dochodzącej do 9 cm), w pąku żółto-różowawe, po rozwinięciu kremowo-biała z dużym złotym wzorkiem na górnym płatku. Kwiaty są zebrane w kuliste kwiatostany na szczytach pędów. Kwitnie obficie w maju i czerwcu. Efektownie prezentuje się posadzony zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów.

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają. Są całkowicie mrozoodporne w naszym klimacie i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Toucan'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćdo 2 m
Docelowa szerokośćdo 2 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówkremowe z żółtym wzorkiem
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-26 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty