Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Azalia wielkokwiatowa Schneegold
  • Azalia wielkokwiatowa Schneegold
  • Azalia wielkokwiatowa Schneegold
  • Azalia wielkokwiatowa Schneegold
  • Azalia wielkokwiatowa Schneegold
  • Azalia wielkokwiatowa Schneegold

Azalia wielkokwiatowa Schneegold

Rhododendron 'Schneegold'

  • 24,00 zł

  • Netto: 22,22 zł
  • Cena w punktach: 600
  • Zaloguj się, aby otrzymać 22 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Odmiana z grupy azalii wielkokwiatowych, o umiarkowanej sile wzrostu, sztywnych wyprostowanych pędach i krzaczastym pokroju. Dorasta w wieku 10 lat do około 1,3 m wysokości i 1,5 m szerokości. Liście duże (9-12 cm), ciemnozielone, jesienią przebarwiają się na żółto, a na zimę opadają. Kwiaty duże, o średnicy do 10 cm, o pofalowanych brzegach, kremowobiałe i delikatnie różowe na końcach płatków, ze złoto-żółtym wzorkiem na górnym płatku, z białymi pręcikami. Kwitnie obficie w drugiej połowie maja i na początku czerwca. Efektownie prezentuje się posadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupie, w towarzystwie innych roślin wrzosowatych - różaneczników, azalii, wrzosów.

Azalie wielkokwiatowe preferują kwaśne i przepuszczalne podłoże – dobrze sprawdzi się mieszanka kwaśnego torfu lub ziemi kompostowanej, piasku oraz kory. Gubią liście na zimę, dlatego nie wysychają ani nie przemarzają. Są całkowicie mrozoodporne i nie wymagają żadnego zabezpieczania na zimę. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Nazwa łacińskaRhododendron 'Schneegold'
Pokrójkrzaczasty rozłożysty
Docelowa wysokość1,5 m
Tempo wzrostuwzrost typowy dla gatunku
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniemaj, czerwiec
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-29 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane

Nie wiesz co wybrać?

azalie japońskie, azalie wielkokwiatowe, różaneczniki, wrzosy

Sprawdź inne odmiany z naszej oferty