+2
Magnolia Genie PBR
| Typ pojemnika: | 7,5-litrowy (C7,5) |
| Wiek rośliny: | 4 lata |
| Wymiary rośliny: | 50-80 cm |
| Wygląd oferowanej sadzonki | |
Opis produktu
Jedna z najpiękniejszych licencjonowanych odmian magnolii o bardzo ciemnych kwiatach. Pokrój zwarty, rośnie jako krzew lub niewielkie drzewo, osiągając około 3-4 m wysokości. Liście w kolorze ciemnozielonym, opadające na zimę. Kwiaty kształtem przypominające tulipana, okrągłe i dosyć duże (średnica ok. 15 cm), o rzadkim, bordowym odcieniu, który nie blednie na słońcu lub w miarę przekwitania. Delikatnie pachnące. Jeden kwiat składa się średnio z 10 płatków, lekko odwiniętych na brzegach. Kwitnienie zaczyna stosunkowo późno, bo pod koniec kwietnia, krzew kwitnie przez cały maj, poźniej powtarza kwitnienie w sierpniu (słabsze). Dzięki temu, że zakwita stosunkowo późno, kwiaty są mniej narażone na wiosenne przymrozki.
Magnolie preferują gleby próchniczne, żyzne, odpowiednio wilgotne, lekko kwaśne. Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych i osłoniętych od wiatru, ale można je sadzić również w półcieniu. Cięcie wykonujemy tylko w celu usunięcia starych, uschniętych pędów. Starsze krzewy charakteryzują się dobrą mrozoodpornością, nie przemarzają nawet w surowe zimy. Młode sadzonki warto zabezpieczyć na zimę, przez pierwsze 2-3 lata po posadzeniu. Magnolie mają delikatny system korzeniowy, dlatego uważajmy podczas sadzenia lub przesadzania. Myśląc o zakupie najlepiej decydować się na sadzonki z uprawy pojemnikowej, które mają dobrze zachowaną i rozwiniętą bryłę korzeniową.
Magnolie to jedne z najpiękniejszych wiosennych krzewów, które tworzą iście bajkowy wystrój w ogrodzie. Jeśli tylko zapewnimy im odpowiednie warunki, odwdzięczą się z nawiązką, kwitnąc niezawodnie przez długie lata. Odmiana Genie idealnie nadaje się jako soliter na eksponowanym stanowisku, w ogrodach przydomowych.
Charakterystyka
| Pokrój | krzew lub małe drzewo |
| Docelowa wysokość | od 2 do 3 m |
| Tempo wzrostu | roślina wolno rosnąca (karłowa) |
| Kolor liści/igieł | ciemnozielone |
| Barwa kwiatów | bordowe |
| Kwitnienie | kwiecień, maj |
| Stanowisko | słoneczne, półcieniste |
| Wymagania glebowe | gleba przeciętna ogrodowa, podłoże umiarkowanie wilgotne, odczyn lekko kwaśny |
| Mrozoodporność | -23 °C |
| Zimozieloność | nie |
| Zastosowanie | parki, ogrody przydomowe, szpalery, rabaty, soliter |
Opinie
Masz ten produkt?
Ten produkt nie ma jeszcze żadnych opinii. Dodaj pierwszą opinię i pomóż innym klientom w dokonaniu mądrego wyboru.









