Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Rozplenica japońska Little Bunny
  • Rozplenica japońska Little Bunny
  • Rozplenica japońska Little Bunny
  • Rozplenica japońska Little Bunny
  • Rozplenica japońska Little Bunny
  • Rozplenica japońska Little Bunny

Rozplenica japońska Little Bunny

Pennisetum alopecuroides 'Little Bunny'

  • 21,00 zł

  • Netto: 19,44 zł
  • Cena w punktach: 550
  • Zaloguj się, aby otrzymać 20 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Bardzo efektowna trawa ozdobna, jedna z najniższych rozplenic japońskich, osiągająca zaledwie 40-50 cm wysokości. Liście zielone, wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią zmieniają barwę na żółtopomarańczową. Kwiatostany w formie wiech pojawiają się pod koniec lata, w sierpniu i wrześniu. Kwiaty na początku są zielonkawobiałe, w miarę rozkwitu stają się kremowobiałe. Kwitnienie jest długie i efektowne.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Rozplenica ‘Little Bunny’ polecana jest do małych ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej). Kwiatostany nadają się na suche bukiety.

Nazwa łacińskaPennisetum alopecuroides 'Little Bunny'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-15 °C
Zastosowanieogródki przydomowe, rabaty, skalniaki, roślina okrywowa, nasadzenia grupowe, kompozycje naturalistyczne, uprawa w pojemniku, kwiatostany na suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane