Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Rozplenica japońska Little Bunny
Rozplenica japońska Little BunnyRozplenica japońska Little BunnyRozplenica japońska Little BunnyRozplenica japońska Little Bunny

Rozplenica japońska Little Bunny

Pennisetum alopecuroides 'Little Bunny'

  • 25,00 zł

  • Netto: 23,15 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Przedsprzedaż

Produkt w przedsprzedaży, wysyłka realizowana od: 2024-03-04.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
2-litrowy
Szerokość
15-20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APennisetum
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Rozplenica japońska Little Bunny
wygląd sadzonek w lipcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Bardzo efektowna trawa ozdobna, jedna z najniższych rozplenic japońskich, osiągająca zaledwie 40-50 cm wysokości. Liście zielone, wąskie, lekko przewieszające się. Jesienią zmieniają barwę na żółtopomarańczową. Kwiatostany w formie wiech pojawiają się pod koniec lata, w sierpniu i wrześniu. Kwiaty na początku są zielonkawobiałe, w miarę rozkwitu stają się kremowobiałe. Kwitnienie jest długie i efektowne.

Preferuje gleby żyzne, stale wilgotne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem białą agrowłókniną. 

Rozplenica ‘Little Bunny’ polecana jest do małych ogrodów przydomowych, skalnych, orientalnych, a także na wrzosowiska i małe rabaty. Do sadzenia pojedynczo lub w grupach. Świetnie sprawdza się w uprawie w pojemnikach do ozdoby tarasu, czy balkonu (należy wtedy zapewnić odpowiednią ilość wody i nie dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej). Kwiatostany nadają się na suche bukiety.

Nazwa łacińskaPennisetum alopecuroides 'Little Bunny'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca (karłowa)
Kolor liści/igiełzielone
Barwa kwiatówbiałe
Kwitnieniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-15 °C
Zastosowanieogródki przydomowe, rabaty, skalniaki, roślina okrywowa, nasadzenia grupowe, kompozycje naturalistyczne, uprawa w pojemniku, kwiatostany na suche bukiety

Napisz opinię

Produkty powiązane