Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Sosna Schwerina Wiethorst
Sosna Schwerina WiethorstSosna Schwerina WiethorstSosna Schwerina WiethorstSosna Schwerina Wiethorst

Sosna Schwerina Wiethorst

Pinus ×schwerinii 'Wiethorst'

  • 115,00 zł

  • Netto: 106,48 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 101 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
4 lata
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
40 cm

Paszport roślin /
Plant passport

APinus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Sosna Schwerina Wiethorst
wygląd sadzonek w październiku
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Karłowa odmiana sosny, osiągająca kompaktowe wymiary – w wieku 10 lat około 1,5 m wysokości oraz 1 m szerokości (roczny przyrost około 15 cm). Powstała poprzez skrzyżowanie sosny himalajskiej z sosną wejmutką, dzięki czemu przejęła najlepsze cechy obu gatunków.

Jest to krzew o pokroju stożkowym, wzniesionym i gęstych, długich igłach. Są one miękkie, niekłujące, bardzo dekoracyjne, o barwie zielono-niebieskiej, malowniczo przewieszające się na krzewie. Stanowią główną ozdobę rośliny. Dekoracyjne są również jasnozielone szyszki, pojawiające się w dużych ilościach nawet na młodych roślinach. Młode szyszki wraz z wiekiem brązowieją.

Odmiana ta jest odporna i bardzo łatwa w uprawie. Rośnie dobrze na każdej w miarę żyznej, przepuszczalnej, ogrodowej glebie, a więc w większości polskich ogrodów. Nie lubi nadmiernego zalewania wodą. Nie przemarza (strefa 6a), nie choruje i jest odporna na zanieczyszczenia powietrza. Najlepiej posadzić ją na stanowisku słonecznym

Najlepiej wygląda posadzona jako soliter w eksponowanym miejscu w ogrodzie. Przyciąga wzrok swoim oryginalnym pokrojem, pięknymi igłami oraz kompaktowymi wymiarami.

Nazwa łacińskaPinus ×schwerinii 'Wiethorst'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 3 do 5 m
Tempo wzrosturoślina karłowa, wolno rosnąca
Kolor liści/igiełsrebrzyste, szare, niebieskawe
Wymagania glebowegleba przeciętna ogrodowa, próchniczna, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 ºC
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogródki przydomowe, soliter

Napisz opinię

Produkty powiązane