Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Jodła górska Compacta XXL 220cm
Jodła górska Compacta XXL 220cmJodła górska Compacta XXL 220cmJodła górska Compacta XXL 220cmJodła górska Compacta XXL 220cm

Jodła górska Compacta XXL 220cm

Abies lasiocarpa 'Compacta'

  • Dostępność: niedostępny
  • 1 700,00 zł

  • Netto: 1 574,07 zł

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
10 lat
Pojemnik
balot w jucie
Wysokość
220 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAbies
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Jodła górska Compacta XXL 220cm
wygląd sadzonek w kwietniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Ważne informacje:

Oferta dotyczy dużego egzemplarza, przedstawionego na zdjęciu. Podana wysokość to wysokość samej rośliny, bez balotu. Roślina rosnąca w gruncie, wykopywana i balotowana po złożeniu zamówienia.

Efektowna, karłowa odmiana jodły o pokroju gęstego stożka. Po 10 latach osiąga 3 m wysokości. Pędy sztywne, krótkie. Igły krótkie, koloru srebrzystoniebieskiego, niekłujące. Jodła górska 'Compacta' z daleka może przypominać świerka srebrnego. Jest to jedna z najpiękniejszych karłowych odmian jodły górskiej. Nadaje się do małych ogrodów, parków i nad zbiorniki wodne. Najlepiej sprawdzi się jako soliter obsadzony niższymi krzewami, krzewinkami, bylinami, lub trawami. 

Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych (ewentualnie półcienistych), preferuje ziemię żyzną, próchniczną, umiarkowanie wilgotną, o odczynie lekko kwaśnym. Nie wymaga cięcia.

Nazwa łacińskaAbies lasiocarpa 'Compacta'
Pokrójszerokostożkowy
Docelowa wysokośćod 2 do 3 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełszare, niebieskawe, srebrzyste
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowegleba próchniczna, wilgotna, odczyn kwaśny
Mrozoodporność-28 °C
Zimozielonośćtak
Zastosowanieogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wrzosowiskowe, w grupach, soliter (pojedynczo)

Napisz opinię