Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Miskant chiński Flamingo
Miskant chiński FlamingoMiskant chiński Flamingo

Miskant chiński Flamingo

Miscanthus sinensis 'Flamingo'

  • 14,99 zł

  • Netto: 13,88 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 14 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
2 lata
Pojemnik
0,5-litrowy
Wysokość
15-30 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AMiscanthus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Miskant chiński Flamingo
wygląd sadzonek w maju
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Wieloletnia trawa ozdobna, tworząca gęste kępy. Dorasta do ok. 1,2 m, a w trakcie kwitnienia może osiągać ok. 1,6 m przy szerokości do 1 m. Młode liście czerwonawo-zielone, później ciemnozielone. Są długie na 70 cm i łukowato wygięte, delikatnie przewisające, z wyraźnym białym nerwem biegnącym wzdłuż przez środek. Późnym latem i jesienią wytwarza przewisające wiechowate kwiatostany w kolorze różowym. Zwiewne, jedwabiste pióropusze cechują się niebywałym wdziękiem, dodając uroku każdemu zakątkowi ogrodu. Jesienią ich barwa przechodzi w bardziej srebrzystą, a liście powoli zasychając zmieniają kolor na żółto-pomarańczowy, co w połączeniu z kontrastowymi kwiatostanami daje wyjątkowy efekt dekoracyjny o tej porze roku. 

Odmiana polecana do sadzenia pojedynczo i w grupach (2-3 sztuki) w ogrodach przydomowych, rabatach, na skalniakach, w pobliżu zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne), w towarzystwie bylin i mniejszych traw. Przekwitnięte kwiatostany można ścinać i wykorzystywać do suchych bukietów.

Preferuje gleby żyzne, wilgotne i przepuszczalne. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, może być również sadzony na stanowisku lekko zacienionym. Jest odporny na mróz (strefa 5B), jednak młode rośliny warto zabezpieczyć przed mrozem związując liście i okrywając białą agrowłókniną. Teren wokół korzeni warto wyściółkować grubszą warstwą kory. Dorosłe rośliny nie wymagają okrywania na zimę. Wiosną trawę nisko ścinamy.

Nazwa łacińskaMiscanthus sinensis 'Flamingo'
Pokrójtrawa, kępiasty
Docelowa wysokość1,2 m (1,6 m podczas kwitnienia)
Docelowa szerokośćod 0,5 do 1 m
Tempo wzrosturoślina szybko rosnąca
Kolor liści/igiełwielobarwne, czerwono-zielone, jesienią złocisto-pomarańczowe
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnieniesierpień, wrzesień, październik, listopad
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże wilgotne, żyzne i przepuszczalne, roślina tolerancyjna wobec pH gleby
Mrozoodporność-24 °C
Gęstość sadzenia2-3 sztuki na m2
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, rabaty, skalniaki, parki, nasadzenia miejskie, ogrody naturalistyczne, nasadzenia grupowe, soliter, suche bukiety, kwiaty cięte
Informacje dodatkoweroślina odporna na zasolenie gleby i zanieczyszczenia powietrza, ładna jesienna barwa

Napisz opinię

Produkty powiązane