Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Milin amerykański Gabor
  • Milin amerykański Gabor
  • Milin amerykański Gabor
  • Milin amerykański Gabor
  • Milin amerykański Gabor
  • Milin amerykański Gabor

Milin amerykański Gabor

Campsis radicans 'Gabor'

  • 28,00 zł

  • Netto: 25,93 zł
  • Cena w punktach: 700
  • Zaloguj się, aby otrzymać 25 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki dają gwarancję przyjęcia i szybkiego wzrostu. Jako wieloletni producenci roślin przykładamy dużą wagę do jakości bryły korzeniowej oferowanych przez nas sadzonek.

Sadzonki w zależności od pory roku mogą być pozbawione liści, wybarwione, przycięte, itp. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą (lub kolorowe etykiety ze zdjęciem). Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Więcej informacji w regulaminie.

Nasz sklep jest wpisany do rejestru producentów roślin w Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby.

Dekoracyjne, silnie rosnące pnącze o atrakcyjnych kwiatach, odmiana wyselekcjonowna na Węgrzech. Pędy rozrastają się na około 5-10 m długości, wspinając się na podpory za pomocą korzeni czepnych. Rocznie przyrastają około 1-4 m. Kwiaty w kształcie trąbki, gługości około 6-8 cm, barwy ciemnoczerwonej, pojawiają się w lipcu i utrzymują się na krzewie do września. Kwitnienie następuje w 2-3 roku po posadzeniu.

Milin amerykański najlepiej kwitnie na stanowiskach słonecznych i osłoniętych (wystawa południowa) oraz glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, o odczynie obojętnym. W szczególnie ostre zimy może przemarzać, ale charakteryzuje się dobrą regeneracją. Należy sadzić w odległości około 30 cm od podpór, na które ma się wspinać. Przez pierwsze lata zaleca się okrywanie podstawy rośliny oraz ściółkowanie ziemi wokół. W pierwszym roku na wiosnę przycinamy wszystkie pędy 15 cm nad ziemią, w kolejnych latach przeprowadzamy wiosenne cięcie młodych pędów.

Pnącze polecane do sadzenia przy różnych podporach, np. altanach, pergolach, drzewach, płotach, itp. Świetnie sprawdzi się do maskowania mało estetycznych ścian budynków, murów, itp.

Nazwa łacińskaCampsis radicans 'Gabor'
Pokrójpnącze
Docelowa wysokośćod 5 do 10 m
Tempo wzrostuszybko rosnące pnącze
Kolor liści/igiełciemnozielone
Barwa kwiatówczerwone
Kwitnienielipiec - wrzesień
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn zbliżony do obojętnego
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, parki, zieleń publiczna, pnącze na ogrodzenia, pnącze na pergole, kraty, pnącze na ściany

Napisz opinię

Produkty powiązane