Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Klon palmowy Shaina
Klon palmowy Shaina

Klon palmowy Shaina

Acer palmatum 'Shaina'

  • 140,00 zł

  • Netto: 129,63 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 140 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
5 lat
Pojemnik
5-litrowy
Wysokość
50-70 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AAcer
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Klon palmowy Shaina
wygląd sadzonek w marcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Duży krzew lub małe drzewo o zwartym, kulistym pokroju i wyprostowanych pędach. W wieku 15 lat dorasta do około 2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Liście pięcioklapowe. Wiosną barwa liści jest jaskrawoczerwona, latem pogłębia się do ciemnobordowo-czerwonej i ponownie rozjaśnia do jaskrawokarmazynowo-czerwonej jesienią. Idealnie nadaje się do pojemników lub małych ogrodów.

Będzie pięknie prezentować się jako soliter na lekko zacienionym trawniku lub na wrzosowisku w towarzystwie azalii, pierisów, różaneczników, hortensji i wrzosów. Można go również wykorzystać do stworzenia wspaniałego bonsai w płaskiej doniczce. Teren wokół klonu warto obsadzić cieniolubnymi roślinami cebulowymi i bylinami, np. funkiami, ciemiernikami, epimedium, itp.

Stanowisko i uprawa

Klon palmowy powinien być sadzony na glebie żyznej i przepuszczalnej, odpowiednio wilgotnej, na stanowiskach częściowo zacienionych, osłoniętych od wiatru. Dobrze czuje się w pobliżu zbiorników wodnych, gdzie wilgotność powietrza jest większa. Zasychające końcówki liści mogą być spowodowane zbyt małą wilgotnością gleby lub zbyt długą ekspozycją na słońce. Nawozić można wiosną, przed pojawianiem się liści. Jeśli wymagane jest cięcie, najlepiej wykonać je w okresie spoczynku rośliny i unikać przycinania wiosną, gdy wydzielają się soki. Młode rośliny wymagają zimowego okrycia w kilku pierwszych latach uprawy.

Nazwa łacińskaAcer palmatum 'Shaina'
Pokrójnieregularny, krzaczasty
Docelowa wysokość2 m
Docelowa szerokość1,5 m
Tempo wzrosturoślina wolnorosnąca
Kolor liści/igiełwielobarwne, ciemnobordowo-czerwone, jaskrawoczerwone, karmazynowe
Kwitnieniekwiecień, maj
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny
Mrozoodporność-22 °C (strefa 6 wg. USDA)
Zimozielonośćnie
Zastosowanieogrody przydomowe, soliter (pojedynczo), uprawa w donicy

Napisz opinię

Produkty powiązane