Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
  • Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR
  • Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR
  • Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR
  • Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR
  • Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR
  • Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR

Berberys Thunberga Orange Sunrise PBR

Berberis thunbergii 'Orange Sunrise'

  • 14,00 zł

  • Netto: 12,96 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 12 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Silnie rosnąca, polska odmiana berberysu o wyprostowanym pokroju, intensywnie pomarańczowo-czerwonych młodych pędach, osiąga 1,5 m wysokości. Liście są duże, zaokrąglone, czerwone, gęsto osadzone na gałązkach. Na starszych liściach pojawia się złota, bardzo dekoracyjna obwódka, do 2 mm szerokości. Młode pędy i liście są wyraźnie jaśniejsze, z żółtawym odcieniem. Żółte kwiaty można zaobserwować w maju.

Krzew nie ma dużych wymagań glebowych, choć oczywiście najlepiej czuje się na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych. Odmiana Ruby Star tak jak inne berberysy preferuje lekko kwaśny odczyn gleby. Dobrze znosi susze. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest odporna na mróz - strefa 5B.

Najładniej wygląda w grupach, ale także sadzony pojedynczo. Nadaje się do małych ogrodów, na rabaty, do sadzenia w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach. Idealna roślina na liściaste żywopłoty.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Orange Sunrise'
Pokrójkrzaczasty wyprostowany
Docelowa wysokośćod 1 m do 2 m
Tempo wzrosturoślina szybkorosnąca
Kolor liści/igiełczerwone i purpurowe z żółtą obwódką
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniepaździernik, listopad
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane