Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Berberys Thunberga Atropurpurea Nana
Berberys Thunberga Atropurpurea NanaBerberys Thunberga Atropurpurea NanaBerberys Thunberga Atropurpurea NanaBerberys Thunberga Atropurpurea Nana

Berberys Thunberga Atropurpurea Nana

Berberis thunbergii 'Atropurpurea Nana'

  • Dostępność: niedostępny
  • 16,99 zł

  • Netto: 15,73 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 15 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.

Produkt jest chwilowo niedostępny
Przepraszamy, produkt który oglądasz jest chwilowo niedostępny z powodu wyczerpania dostępnej ilości sztuk. Być może spodobają Ci się podobne produkty, które proponujemy poniżej:
Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
20 cm

Paszport roślin /
Plant passport

ABerberis
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Berberys Thunberga Atropurpurea Nana
wygląd sadzonek w czerwcu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Odmiana berberysu o liściach w kolorze purpurowobrązowym, które na jesień przebarwiają się na kolor szkarłatny. Roślina wolnorosnąca, o pokroju płaskokulistym, z ciernistymi pędami oraz liśćmi opadającymi na zimę. Dorasta do 60 cm wysokości i do 1 m szerokości. Odmiana polecana do małych ogrodw przydomowych, na rabaty oraz skalniaki. Nadaje się do formowania na niskie żywopłoty.

Berberysy to krzewy odporne na mróz, o niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rosną na glebach lekkich, przepuszczalnych, całkiem kwaśnych do umiarkowanie alkalicznych. Najlepiej wybarwiają się w pełnym słońcu, ale mogą też rosnąć na stanowisku półcienistym.

Nazwa łacińskaBerberis thunbergii 'Atropurpurea Nana'
Pokrójpłaskokulisty
Docelowa wysokośćod 0,2 do 0,5 m
Tempo wzrostuwolno rosnący (karłowy)
Kolor liści/igiełczerwone i purpurowe
Barwa kwiatówżółte
Kwitnieniemaj
Owocowaniesierpień, wrzesień
Stanowiskosłoneczne, półcieniste
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-30 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię