Zamówienia tel. oraz email:
0
Koszyk
0,00 zł
Ketmia syryjska (hibiskus) Maike
Ketmia syryjska (hibiskus) MaikeKetmia syryjska (hibiskus) MaikeKetmia syryjska (hibiskus) MaikeKetmia syryjska (hibiskus) Maike

Ketmia syryjska (hibiskus) Maike

Hibiscus syriacus 'Maike'

  • 27,00 zł

  • Netto: 25,00 zł
  • Zaloguj się, aby otrzymać 27 punktów lojalnościowych za zakup tego produktu.


Wiek sadzonki
3 lata
Pojemnik
2-litrowy
Wysokość
40-60 cm

Paszport roślin /
Plant passport

AHibiscus
BPL-24/04/6437
CA
DPL
Ketmia syryjska (hibiskus) Maike
wygląd sadzonek w sierpniu
Dobrze ukorzenione, zdrowe sadzonki to podstawa sukcesu w uprawie. Oferowane przez nas rośliny i nasiona podlegają regularnej ścisłej kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez wykwalifikowane osoby z Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ważne! Wygląd sadzonek może się różnić od przedstawionego zdjęcia w zależności od pory roku. Wiosną większość bylin jest pozbawiona części nadziemnej. Wysokość sadzonek podawana jest w przybliżeniu. Na potrzeby transportu zbyt długie pędy mogą zostać przycięte. Rośliny zaopatrzone są w etykiety z nazwą lub kolorowe etykiety ze zdjęciem. Więcej informacji w regulaminie.

Krzew o zwartym pokroju i sztywnych, wyprostowanych pędach, dorastający do 1,5 m wysokości. Liście ząbkowane, o jasnozielonym kolorze, pojawiają się późną wiosną, a jesienią przebarwiają się na malowniczy żółty kolor. Kwiaty w kolorze różowym z ciemniejszą plamką w środku, duże, pojawiają się  w czerwcu i utrzymują aż do października. Kwitnie na pędach jednorocznych.

Ketmia wymaga zacisznego, słonecznego miejsca w ogrodzie oraz gleby żyznej, przepuszczalnej. Po zimie warto roślinę przyciąć i usunąć uschnięte pędy. Zabieg ten pobudzi krzew do silniejszego wzrostu oraz wpłynie korzystnie na kwitnienie.

Nazwa łacińskaHibiscus syriacus 'Maike'
Pokrójzwarty
Docelowa wysokośćod 1 m do 1,5 m
Tempo wzrostuumiarkowane
Kolor liści/igiełjasnozielone
Barwa kwiatówróżowe
Kwitnienieod czerwca do października
Stanowiskosłoneczne
Wymagania glebowepodłoże umiarkowanie wilgotne, próchniczne, odczyn lekko kwaśny, roślina tolerancyjna
Mrozoodporność-23 °C
Zimozielonośćnie

Napisz opinię

Produkty powiązane